Konferenču vēsture

27.05.2024

BIZNESA AUGSTSKOLAS TURĪBA XXV STARPTAUTISKI ZINĀTNISKĀ KONFERENCE "NEDROŠĪBAS LAIKMETS: NO RISKIEM LĪDZ IZAUGSMEI"

2024.gada 27.martā Biznesa augstskola Turība organizēja XXV Starptautisko zinātnisko konferenci “NEDROŠĪBAS LAIKMETS: NO RISKIEM LĪDZ IZAUGSMEI”. Konferenci šogad organizēja biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte, un tajā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku.

Konferences laikā dažādi eksperti apsprieda jaunos rīcības scenārijus, tehnoloģiskos risinājumus un domāšanas izmaiņas, ko pieprasa pašreizējais pārmaiņu un nedrošības laikmets. Pēcpusdienā notika arī paneļdiskusija “Kā paaudžu maiņa transformē tūrisma nozari?”, jo tūrisma nozares pārmaiņas nosaka ne tikai ģeopolitiskās turbulences vai tehnoloģiju attīstības izrāviens, bet arī paaudžu izmaiņas un ar to saistītie ceļošanas paradumi. Diskusijā dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem gan no tūristu, gan uzņēmēju perspektīvas.

KONFERENCES TĒMA:

Šī gadsimta pirmās desmitgades ir aizvadītas sociālu, politisku, ekonomisku un apkārtējās vides pārmaiņu ēnā, kas rada jauna veida izaicinājumus valstīm, organizācijām un sabiedrībām un katram indivīdam. Izaicinājumi ar kuriem saskaramies ikdienā rada ne tikai iespējas, bet apstākļus, kuros drošības jēdziens iegūst pavisam jaunas, iepriekš neizzinātas aprises. Šobrīd atrodamies nedrošības laikmetā, kas prasa atbilstošus rīcības scenārijus, tehnoloģiskus risinājumus un domāšanas izmaiņas.

Nedrošības laikmetu raksturo riski, kurus ir jāmācās paredzēts, novērtēt, vadīt un mazināt to iespējamo negatīvo ietekmi. Prasme domāt ārpus ierastiem risinājumiem, gatavība meklēt alternatīvus risinājumus nepieredzētās situācijas un uzdrīkstēšanās radīt jaunas pieejas, modeļus un rīcības scenārijus ir šī brīža uzdevums, kura mērķis ir nodrošināt nākotnes izaugsmi visās sabiedrības drošību un labklājību ietekmējošajās jomās.

2023.gada Biznesa augstskolas Turība konferenci organizē Starptautiskā tūrisma fakultāte, tomēr konferences tematika bija saistoša jebkuram uzņēmējam, lektoram vai studentam. Konferences ietvaros runājām par izaicinājumiem uzņēmējdarbības vidē un sabiedrības attīstībā kopumā.

Konferences video ieraksts pieejams šeit.

Konferences rakstu krājums pieejams šeit.

KONFERENCES PROGRAMMA

SEKCIJU PROGRAMMA

KONFERENCES ORGANIZATORI

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!