Starptautiskā finanšu vadība

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Finanšu vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Starptautiskos uzņēmumos

Starptautiskā finanšu vadība

Studiju programma “Starptautiskā finanšu vadība” sniedz padziļinātas zināšanas un praktiskas iemaņas ekonomikas procesu izzināšanā un uzņēmuma finanšu pārvaldībā, kā arī attīsta analītisko domāšanu un spēju operatīvi pieņemt organizācijas attīstībai būtiskus lēmumus. Absolventi iegūs bakalaura grādu uzņēmuma vadīšanā ar specializāciju starptautiskajā finanšu vadībā. Iegūtā profesionālā kvalifikācija ļaus ieņemt uzņēmuma vadītāja, finansista, ekonomista vai projektu vadītāja amatu un sniegs nepieciešamo zināšanu bāzi, kas nepieciešama, plānojot uzņēmuma darbību un nosakot labāko uzņēmuma finansēšanas veidu, ievērojot starptautisko faktoru ietekmi, kā arī analizējot un novēršot potenciālos uzņēmējdarbības riskus.

Studiju laikā iespējams iegūt zināšanas finanšu pārskatu sagatavošanas, prognozēšanas un analīzes jomā, atbilstoši starptautiskajām prasībām, kā arī uzņēmumu finanšu un uzskaites politikas veidošanas principus. Tāpat ir iespēja apgūt naudas plūsmas, likviditātes, ienākumu, kapitāla, risku, kā arī finanšu projektu pārvaldīšanu.

“Studiju programma veidota sadarbībā ar pieredzējušiem uzņēmējiem un ekonomistiem, iekļaujot saturā aktuālus un nepieciešamus studiju kursus. Studijas piemērotas gan topošajiem uzņēmējiem un ekonomistiem, gan jau pastāvošu uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem, kuri vēlas apgūt, kā piesaistīt finanšu resursus un veikt investīcijas,” stāsta programmas direktore Anna Medne.

Bakalaura studiju programma “Starptautiskā finanšu vadība” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
  • Finansists;
  • Vietējā vai starptautiska uzņēmuma finanšu nodaļas vadītājs;
  • Ekonomists;
  • Projektu vadītājs

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā iespējams apgūt uzņēmējdarbības un biznesa ekonomikas pamatnostādnes, kā arī izpratni par komercdarbības regulējuma normatīvajiem aktiem. Iegūsi zināšanas par organizācijas vadības procesiem un to aktualitātēm.

2. studiju gads

Otrajā studiju gadā pastiprināta uzmanība tiks veltīta finanšu grāmatvedības un vadības metodēm. Nozares profesionāļi sniegs informāciju par nodokļu vadības procesiem un budžeta plānošanu uzņēmumā.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā izpratīsi naudas plūsmas plānošanu, to ietekmējošos procesus. Apgūsi starptautisko darījumu īstenošanu un kā visefektīvāk organizēt starptautiskā mārketinga aktivitātes. Izpratīsi uzņēmuma saimnieciskās darbības uzskaites procesu vadību.

4. studiju gads

Ceturtajā studiju gadā ir iespējams apgūt starptautisko finanšu vadību, novērtēt un vadīt uzņēmuma darbības riskus, kā arī izprast nodokļu optimizācijas iespējas. Studiju laikā iegūtās zināšanas varēsi nostiprināt, izstrādājot un aizstāvot savu pētījumu – diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā latviešu 4 gadi 2820 EUR
angļu 4 gadi 2990* EUR

Nepilna laika studijas vakarā

latviešu

4,3 gadi

2520 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē latviešu 4,3 gadi 2420 EUR

*2990 EUR Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices, NVS valstu, Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem un patstāvīgiem iedzīvotājiem, 3550 EUR - pārējo valstu pilsoņiem

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu starptautiskās finanšu vadības studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Zane Driņķe
Zane Driņķe
Ph.D.

Rektore, profesore

Rosita Zvirgzdiņa
Rosita Zvirgzdiņa
Dr.oec.

Profesore

Oskars Onževs
Oskars Onževs
Dr.sc.ing.

Docents

Ivars Linde
Ivars Linde
Ph.D.

Asoc. profesors

Aija Žīgure
Aija Žīgure
Mg.oec.

Lektore

Iveta Liniņa
Iveta Liniņa
Dr.oec.

Profesore

Aldis Bulis
Aldis Bulis
Dr.oec.

Asoc.profesors

Anna Medne
Anna Medne
Mag. oec.; Mag. paed.; Mag. agr.

Lektore, Studiju programmas Finanses un grāmatvedība direktore 

Programmas direktore

Mg.oec. Anna Medne

Tālr.: +371 67618746

E-pasts: anna.medne@turiba.lv 

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās. 

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!