- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Veiksmes stāsts: no tūrisma studenta līdz biznesa partneriem
Biznesa augstskolas Turība devīzi “Nevis skolai, bet dzīvei mācamies” apliecina reāli absolventu veiksmes stāsti, kur studiju laikā iegūtās zināšanas un pieredze ļauj veiksmīgi realizēt savu biznesa ideju, pasniedzējiem reizēm kļūstot pat par savu studentu biznesa partneriem.
Viens no šādu stāstu varoņiem ir Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes absolvents Vladimirs Kims no Uzbekistānas, kurš pēc studiju beigšanas izveidojis savu tūrisma uzņēmumu Uzbekistānā un tūrisma nozares jautājumos uztur ciešas saites ar Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes dekānu Ēriku Lingebērziņu.
Ē. Lingebērziņš uzsver: “Mūsu ārvalstu studenti bieži pārsteidz ar to, ka pēc izglītības iegūšanas sākuši jau nākamo etapu - veicināt mūsu valsts tūrismu, vedot tūristus uz Latviju. Šī ir sava veida atgriezeniskā saite, kurā mēs kā augstskola eksportējam mūsu zināšanas un pieredzi ārvalstu studentiem, savukārt viņi uz Latviju virza jaunas iespējas, zināšanas un tūristus, tādējādi, iesaistoties Latvijas eksportspējas attīstīšanā, kas veicina valsts ekonomiku dažādās nozarēs.”
Viņš norāda, ka tas arī vēlreiz apliecina starptautiskā tūrisma studiju programmas efektivitāti un konkurētspēju darba tirgū – proti, studiju ciešo sasaisti ar nozari, absolventu iesaisti studiju procesā un nozares virzību gan mācību satura veidošanā ar praktiskiem piemēriem, gan jaunu pieeju pielietojums praksē.
Studijas Biznesa augstskolā Turība Vladimiram deva nepieciešamās zināšanas, prasmes un iespējas, lai pašam izveidot savu tūrisma aģentūru un piedāvāt kvalitatīvus tūrisma pakalpojumus ikvienam, organizējot ekskursijas uz dažādiem galamērķiem.
Nesen Vladimiram arī nācies paviesoties Latvijā, un viņš izmantoja iespēju šeit vēlreiz satikties klātienē ar savas fakultātes dekānu Ē. Lingebērziņu, lai padiskutētu gan par aktuālajām tūrisma tendencēm, gan par veiksmīgi uzsākto uzņēmējdarbību tūrisma nozarē, kā arī pārrunātu patīkamo studijas laiku Turībā.
Ieskicējot savu ceļu tūrisma nozarē, Vladimirs atminas, ka aizraušanās dalīties ar “savām mājām” citiem viņu atveda uz Biznesa augstskolu Turība, uz Starptautiskā tūrisma un viesmīlības studiju maģistrantūras programmu. “Kopš tā brīža man nebija šaubu, ka mana turpmākā karjera būs saistīta ar tūrisma nozari. Divu gadu studijas skaistajā Rīgā man atnesa desmitiem patiesu draugu no visas pasaules – no Amerikas līdz Austrumāzijai, no Eiropas līdz Indijas subkontinentam, kā arī teicamas teorētiskās un praktiskās zināšanas veiksmīga tūrisma biznesa vadīšanā”, stāsta Vladimirs.
Un tā - 2019. gadā Vladimirs kopā ar draugiem no tūrisma nozares nolēma izveidot savu ceļojumu aģentūru. Izmantojot pareizi izvēlēto stratēģiju, nodrošinot izcilu pakalpojumu un orientējoties uz klientu, viņa aģentūrai tika lūgts izvēlēties arī citus galamērķus. Tā aģentūra paplašināja savu redzesloku visā Vidusāzijā – Kazahstānā, Kirgizstānā, Turkmenistānā, Tadžikistānā. Vēlāk sākām sagaidīt savus ceļotājus Kaukāzā – Azerbaidžānā, Gruzijā un Armēnijā, vēlāk jau uzsākot darbību Turcijā un Irānā un pavisam nesen – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Vladimirs ir pārliecināts un iesaka arī citiem absolventiem pēc studiju beigšanas turpināt sazināties ar augstskolas pasniedzējiem, jo viņi ir tie, kas var sniegt kādu padomu un ieteikt kādu ideju, vai arī kļūt par biznesa partneriem, kā tas ir Vladimira gadījumā. Pasniedzēju zināšanas par visām tūrisma atziņām palīdz gūt gandarījumu no mūsu ceļotājiem.
Arī Turībā un reālajā praksē iegūtās zināšanas Vladimirs nu jau nodod tālāk topošajiem speciālistiem. Kopš 2019. gada viņš ir Taškentā bāzētā Vācijas kultūras izglītības centra vieslektors, un ar prieku dalās savās zināšanās ar studentiem Uzbekistānas ietvaros par Uzbekistānas tūrisma nozares tēmām, kā arī gatavs savu pieredzi pastāstīt arī citiem studentiem visā pasaulē, tostarp augstskolā Turība, kuru viņš jauki dēvē par “otrajām mājām”.
Uz jautājumu, kāda ir vērtīgākā mācība, ko viņš iemācījies tūrisma nozarē, viņš atzīst: “Mums vienmēr ir jāiet tālāk, mēģinot darīt jaunas, labākas lietas. Ja vēlies gūt panākumus - vispirms ej un mācies, un tad sāc virzīties tālāk, gūsti pieredzi, uzdod jautājumus, protams kļūdies, bet centies turpmāk no tām izvairīties! Pats galvenais – ir jāredz sevi vietā, kur vēlies būt, pēc tam uzstādi mērķus un sāc virzīties uz savu mērķi soli pa solim, centimetru pa centimetram, jūdzi pa jūdzei.”