Jaunumi

03.04.2024

Turības zinātniskās konferences ietvaros tika prezentētas divas jaunas grāmatas biznesa jomā

27. martā Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros Biznesa augstskolā Turība tika prezentētas divas jaunas grāmatas par pārrobežu biznesa modeļa vadību un biznesu jaunajā gadsimtā.

Grāmatas “Pārrobežu biznesa modeļa vadība” autores ir profesore Dr.oec. Rosita Zvirgzdiņa un Ph.D. Helēna Skadiņa, bet grāmatu “Bizness jaunajā gadsimtā: izaicinājumi un panākumi. Politiskā ekonomika un uzņēmējdarbība Eiropā un pasaulē” veidojuši profesori Dr.sc. admin. Daina Vasiļevska un Dr.iur. Eugene Eteris. Abas grāmatas tapušas Biznesa augstskolas Turība izdevniecībā.

Biznesa augstskolas Turība izdevniecības izdotajā grāmatā “Pārrobežu biznesa modeļa vadība” tiek pētīti biznesa modeļi un biznesa modeļu vides teorētiskie aspekti, lai izprastu, kā biznesa modeļi un modelēšanas vide ietekmē uzņēmuma un vadības funkciju īstenošanu.

Savukārt “Bizness jaunajā gadsimtā: izaicinājumi un panākumi. Politiskā ekonomika un uzņēmējdarbība Eiropā un pasaulē” autori piedāvā jaunu redzējumu par moderno biznesu, apvienojot mūsdienu valsts politikas un ekonomikas būtiskos aspektus jaunos izaugsmes modeļos, kas ietver zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sasniegumus, kas pielietoti efektīvai biznesa vadībai. Grāmata atklāj, kā mūsdienu bizness var izdzīvot un attīstīties, izmantojot digitālās tehnoloģijas, viedās specializācijas stratēģijas, modernās Eiropas rūpniecības stratēģijas u.c. Grāmata sniedz lasītājiem ieskatu mūsdienu biznesā Eiropā un pasaulē un kalpo kā ceļvedis “bedrainajā” ceļā uz perspektīvu uzņēmējdarbību.

Grāmatu prezentācija notika Biznesa augstskolas Turība konferenču zāles vestibilā XXV Starptautiskā zinātniskās konferences "Nedrošības laikmets: no riskiem līdz izaugsmei" ietvaros, kurā uzstājās Latvijas un ārvalstu nozares eksperti.

Konferences laikā tika diskutēts par izaicinājumiem uzņēmējdarbības vidē un sabiedrības attīstībā kopumā. Rīta plenārsēdē pieredzējuši profesionāļi un lektori no dažādām nozarēm runāja un diskutēja par šī brīža izaicinājumiem Latvijā, ar ko sastopas jebkurš uzņēmējs un iedzīvotājs. Pēcpusdienā turpinājās darbs tematiskajās sekcijās, kurās pētnieki un studenti prezentēja savus pētījumus un nozares aktualitātes. Konferences ietvaros notika arī paneļdiskusija “Kā paaudžu maiņa transformē tūrisma nozari?”.

Šogad Biznesa augstskolas Turība konferenci organizēja Starptautiskā tūrisma fakultāte. Zinātnisko konferenci ierakstā var noskatīties Turības Facebook lapā.


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!