Jaunumi

14.09.2023

Turībā varēs studēt IT attālināti arī bakalaura līmenī

Ar tehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstību IT nozare kļuvusi par vienu no vadošajām pasaules nozarēm, kuras darba tirgus ir gan labi apmaksāts, gan nemitīgā attīstība veido jaunas darba vietas un iespējas.

Biznesa augstskola Turība, sekojot darba tirgus pieprasījumam un dinamikai, no 2023. gada septembra vidus piedāvā bakalaura studiju programmu “Datorsistēmas” tālmācībā jeb e-studijas, lai dotu iespēju studentiem iegūt augstāko izglītību no jebkuras vietas pasaulē un viegli to apvienot ar darbu, hobijiem un ģimeni.

Nepilna laika studijas “Datorsistēmas” tālmācībā notiek angļu valodā, un to ilgums ir 4,4 gadi, iegūstot profesionālo kvalifikāciju - Programmēšanas inženieris. E-studiju pieprasījuma pieaugumu veicināja gan epidemioloģiskā situācija pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, gan ekonomiskie apsvērumi, jo studēt tālmācībā ir izdevīgāk - tikai 1950 eiro gadā.

Studiju materiālu digitalizācija un plašās iespējas ļauj studentiem mācīties no jebkuras vietas pasaulē. Virkne jaunu tehnoloģisko risinājumu ļauj augstskolai sagatavot speciālistus, kuru zināšanas, prasmes un iemaņas atbilst mūsdienu darba tirgus prasībām.

Studiju programmas kursu aktualitāte ir balstīta uz nozares tendencēm, kas tiek uzklausīts no vadošajiem IT uzņēmumiem un tiek novērots tirgus pieprasījumā pēc programmētājiem. Kā jau tika minēts, informācija tiek iegūta no sadarbības partneriem, kas ir Latvijā vadošie IT uzņēmumi un nosaka nozares tendences. Kā, piemēru, var minēt “Accenture Latvia” nepārtrauktas “BootCamp” aktivitātes, kuras tiek nodrošinātas vismaz trīs reizes gadā ar “Java/Software engineering”, kuras vienmēr tiek aizpildītas un sastāv vismaz no 25 dalībniekiem.

Pirmā cikla profesionālā augstākā izglītība studiju programmas mērķis ir sagatavot profesionālus speciālistus patstāvīga darba uzsākšanai informātikas nozarē ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos. Kā arī speciālistus, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku. Sagatavot studējošos veikt zinātnisko pētniecību, balstītu uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju. Kā arī sagatavotu studiju turpināšanai profesionālā maģistra studiju līmenī.

Studiju programma ”Datorsistēmas” atbilst darba tirgus prasībām, programmā iekļaujot studiju kursus, kas nepieciešami profesionālās kvalifikācijas attīstībai un pilnveidošanai. Studiju kursu saturs ir veidots tā, lai sniegtu studējošajiem nepieciešamās zināšanas par IT tendencēm programmēšanā un vispārējiem studiju kursiem, palīdzot apgūt prasmes un sasniegt kompetenci, kas nepieciešami programmētāja profesijas apguvē un, lai studējošais būtu konkurētspējīgs darba tirgū. Programmā ietvertie studiju kursi tiek aktualizēti, iekļaujot tajā aktualitātes nozarē, papildinot gan ar jaunām teorētiskām nostādnēm, gan ar IT jomu aktualitātēm, kā arī, ņemot vērā izmaiņas normatīvajā regulējumā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!