Jaunumi

08.08.2023

Turībā norisināsies starptautiskās apmācības par drošības risku vadību

No 7. līdz 18. augustam Biznesa augstskolā Turība norisināsies starptautiskas apmācības par drošības risku vadību, kurās piedalīsies vairāk kā 30 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas, Norvēģijas un Nīderlandes. Kursus vadīs drošības nozares pasniedzēji un eksperti no visām partnervalstīm, lai apmainītos ar zināšanām un pieredzi drošības izglītībā un nozarē.

Pasaule saskaras ar plašu izaicinājumu klāstu, piemēram, migrāciju, kiberuzbrukumiem, organizēto noziedzību un citām jaunām problēmām, tostarp neseno Covid vīrusa izraisīto krīzi. Pēdējos gados šie izaicinājumi ir kļuvuši arī par drošības jautājumiem, kas ir svarīgi daudzām Eiropas valstīm. Ir nepieciešami profesionāļi, labi apmācīti speciālisti, kas spēj ieviest drošības risku pārvaldību dažādos līmeņos un dažāda veida organizācijās. Attīstoties pretlikumīgām darbībām un to formām, jāattīstās arī drošības nozarei un tās darbiniekiem, kas ikdienu cenšas pasargāt sabiedrību, no pretlikumīgām un ļaunprātīgām darbībām.

Intensīvo apmācību ietvaros studentiem būs iespēja apgūt drošības risku vadību, attīstīt prasmes un iegūt zināšanas par drošības pārvaldības plānošanu un ieviešanu dažādās organizācijās, apgūt drošības risku identificēšanu un vadīšanu. Protams, drošības izglītība nav iedomājama arī bez praktiskām zināšanām, tādēļ intensīvā kursa ietvaros paredzētas tādas praktiskās nodarbības kā, piemēram, tuvcīņa, šaušana, dažādi izaicinājumu komandas darbam un citas aktivitātes, kas reālās situācijās var būt izšķirošs faktors.

Dalība šajās apmācībās jauniešiem ir bezmaksas un darba valoda ir angļu valoda. Kurss tiek organizēts ERASMUS+ partnerības projekta SECUREU ietvaros. Šī projekta mērķis ir izstrādāt dažādus digitālos mācību materiālus par drošības risku vadību. Šajā vasaras apmācību materiāli tiks izmēģināti reālā mācību procesā un, balstoties uz studentu novērtējumu, vēlāk uzlaboti. Jau no nākamā gada mācību materiāli par drošības risku vadību būs pieejami jebkuram interesentam. Jau šobrīd projekta mājaslapā var ar iepazīties un mācībām izmantot drošības risku vārdnīcu sešās valodās, dažādus video un citus materiālus. Projekta mājaslapa: http://security.turiba.lv

Apmācības noteik studiju programmas Organizācijas drošība ietvarā. Par apgūto kursu studentiem tiks piešķirti 3 ECTS. Lai saņemtu kredītpunktus, studentam ir jāapmeklē lekcijas un jānokārto noslēguma pārbaudījums.

Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA220-HED-000023056.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!