- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti un docētāji piedalās Erasmus+ mācību programmā Slovēnijā
No 11.-15.septembrim Slovēnijā Murska Sobotā norisinājās intensīvā Erasmus+ mācību programma – vasaras skola “Sustainable Tourism in Capitals and in the Countryside”, kurā piedalījās Starptautiskā tūrisma fakultātes 2.kursa studentes Lote Annija Ankalniņa un Elvita Lana Cīrule, un programmas mentori Valodu katedras vadītāja, profesore Ineta Lūka un lektors Sundars Vaidesvarans.
Vasaras skolu organizēja Valodu katedras ilggadējie projektu partneri Murska Sobotas Augstākā Ekonomikas koledža un tajā piedalījās piecu Eiropas augstskolu studenti un docētāji no Murska Sobotas Augstākās ekonomikas koledžas, Biznesa augstskolas Turība, Viļņas Biznesa koledžas, Časlavas Augstākās profesionālās izglītības koledžas (Čehija) un Sapientia Universitātes (Rumānija).
Nedēļa Slovēnijā bija ļoti intensīva. Programmā bija iekļautas nozares speciālistu lekcijas, darbnīcas, kur programmas dalībniekiem bija iespēja apgūt jaunas prasmes, dažādas ekskursijas uz reģiona ilgtspējīgā tūrisma objektiem un studentu prezentācijas.
Programmas dalībnieki apmeklēja Lendavas bilingvālo reģionu (slovēņu un ungāru valodas), otro lielāko Slovēnijas pilsētas Mariboru, Gaberjes tūrisma apvienības organizētajā darbnīcā gatavoja un degustēja gardo nacionālo ēdienu “Bograč” un cepa pīrāgus “Perece”, Stara Gorā iepazinās ar ķirbju eļlas gatavošanas procesu un tās izmantošanu tūristu piesaistei, apmkelēja meža glempingu “Blaguš”, noklausījās biologa un dabas pētnieka Branko Bakana lekciju par Natura 2000 projektu un ilgtspējas nozīmīgumu, kā arī paši apmeklēja Natura 2000 reģionu, vērojot Slovēnijas neskarto dabu Mura upes krastos. Visaizraujošākās darbnīcas bija groziņu pīšana un dekoru gatavošana no kukurūzas lapām Pomelaj kooperatīvā Mala Polanā un šokolādes gatavošana Teta Frida darbnīcā Limbušā. Interesants bija arī Goričko ainavu parka dabas aizsardzības speciālista stāstījums par ilgtspējīgā tūrisma lomu dabas parkā, kā arī Lutras Dabiskā mantojuma institūta biologa un vadītāja vietnieka Martina Vidas prezentācija par bebriem un ekoloģiju.
Studenti bija sagatavojuši stundu garu prezentāciju par ilgstpējīgā tūrisma objektiem un attīstību savā reģionā. Katru dienu viena pārstāvētā augstskola prezentēja savu valsti pārējiem programmas dalībniekiem un pieaicinātajiem speciālistiem.
Biznesa augstskolas Turība studentes ceturtdien prezentēja Rīgas ilgtspējīgā tūrisma piedāvājumu, akcentējot sabiedrisko transportu, veloceliņus, parkus, lidostu Rīga un nacionālo lidsabiedrību airBaltic, viesnīcu “Neiburgs”, dažādus organizētos pasākumus, u.c. Plaša diskusija izraisījās par Latvijas Dziesmu un deju svētkiem un to ietekmi uz vidi. Programmas dalībnieki ar interesi uzklausīja arī Biznesa augstskolas Turība pieredzi energo resursu taupīšanā, digitalizācijā u.c.
Intensīvā mācību nedēļa aizritēja ļoti ātri. Papildus iegūtajām zināšanām un apgūtajām prasmēm pievienotā vērtība ir iegūti draugi un jauni kontakti. Turības studentes augstu novērtēja iespēju piedalīties vasaras skolā un mudina arī citus studentus izmantot augstskolas piedāvātās iespējas iegūt starptautisku pieredzi piedaloties līdzīgos pasākumos.
Līdz ar atgriešanos Latvijā, darbs vēl nebeidzas, jo studenti turpina kopīgu darbu tiešsaistē pie informatīvas filmas izveides par ilgtspējīgo tūrismu dalības valstīs.