Jaunumi

25.02.2024

Simona Sniķe: tūrisma studijas ļauj iedziļināties nozares izaicinājumos

Kopš 2020. gada Simona Sniķe ir Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore. Studijas Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātē bija Simonas mērķtiecīga izvēle ar domu pilnveidot savu profesionalitāti, kā arī iepazīt nozares ekspertus, kas noder ikdienas darbā.

Simona joprojām uztur ciešu saikni ar Turība, iesakot apgūtās tēmas un lektorus Gulbenes novada pašvaldības personālvadības speciālistiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu noorganizēt apmācības visiem vai konkrētu jomu pašvaldības darbiniekiem.

Kā nokļuvāt līdz Turībai, un kāds bija Jūsu studiju process?
Tūrisma nozarē strādāju jau piecus gadus. Vēlējos papildināt praktiskās zināšanas ar teorētiskām, tāpēc izlēmu par labu maģistratūras studijām. Pirms izdarīt izvēli par konkrētu augstskolu, man bija divi varianti – Vidzemes augstskola vai Biznesa augstskola Turība. Izvērtējot pieejamās programmas, nosliecos par labu Turībai un 2022. gada septembrī uzsāku studijas.

Studiju process man ļoti patika. Atzīšos godīgi, pietrūka vēl viens gads tikai lekcijām, lai vairāk izzinātu teorētisko bāzi un iepazītu profesorus un lektorus. Studiju norises grafiks mani pilnībā apmierināja, jo spēju to savienot ar darbu, kā arī attālums starp Gulbeni un Rīgu nebija šķērslis. Tiešām izbaudīju šo laiku, jo man vienkārši patīk studēt, esmu atvērta jauniem kontaktiem, patīk ikdienā pamainīt ierasto darba vidi.

Kāds ir spilgtākais notikums no laika Turībā, kas palicis atmiņā?
Visspilgtāk atmiņā palicis tas, ka grupā bijām trīs studentes, kas nozīmēja nopietnāku un lielāku sagatavošanos un koncentrēšanos lekcijās. Iedomājieties, ja kādas no mums nebija, tad visa profesoru uzmanība bija uz divām studentēm, bet ja nebija divu no mums – tad tās jau bija kā privātlekcijas. Ļoti vērtīgi, bet tajā pašā laikā saspringti un dinamiski. Mēs joprojām ar studiju biedrenēm mēdzam atcerēties šo un labā nozīmē pasmaidīt, jo netrūka dažādu epizožu, kad tu saproti – nevar atslābt ne uz mirkli!

Kāda izskatās Jūsu ikdiena, strādājot Gulbenes novada pašvaldības aģentūrā “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”?
Skatoties plašāk uz Gulbenes novada tūrisma nozares attīstību, strādāju ciešā sasaistē ar novada tūrisma uzņēmējiem, pakalpojumu sniedzējiem, radu tūrisma uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, lai veidotos jauni uzņēmumi vai jauni produkti esošajiem uzņēmumiem. Strādāju pie tūrisma projektu vadības, tūrisma pārvaldības organizāciju stratēģiskās partnerības. Lielākoties darbi ir saistīti ar būšanu uz vietas birojā, bet mēdzu arī strādāt ārpus, kad tiekos ar uzņēmējiem, tūrisma nozares speciālistiem, Vidzemes tūrisma asociācijas biedriem, piedalos semināros, konferencēs, aģentūras pasākumu organizēšanā, vadīšanā, labprāt dodos aktīvā tūrisma pasākumos, kā arī braucu ar kolēģiem apsekot tūrisma infrastruktūru – tīram kopā brūnās zīmes, veicam fotofiksāciju. Aktīvajā tūrisma sezonā mēdzu arī pati vadīt ekskursijas. Darbs tiešām ir daudzveidīgs un dinamisks.

Kā Jūs pavadāt savu brīvo laiku?
Savu brīvo laiku labprāt pavadu aktīvi. Ar ģimeni apceļojam Latviju, mums patīk pārgājieni un velobraucieni. Brīvajā laikā gleznoju un lasu grāmatas. Mans mīļākais žanrs ir kriminālromāni. Šķiet esmu izlasījusi gandrīz visu, kas ir pieejams no Skandināvijas autoriem. Labprāt skatos brīvajā laikā arī tāda paša žanra filmas.

Ar kādiem izaicinājumiem Jūs esat saskārusies, strādājot tūrisma nozarē tieši Gulbenē, un kā Jūs risinājāt šos izaicinājumus?
Liels izaicinājums ir Gulbenes attālums no galvaspilsētas Rīgas, līdz ar to ikdienā daudz aģentūras komandā strādājam pie jautājumiem, kas saistīti ar mobilitāti un tūrismu. Lai risinātu šo izaicinājumu, tiek mērķtiecīgi plānotas mārketinga aktivitātes, pārdomājot uzrunāto mērķauditoriju un komunikācijas kanālus. Liels izaicinājums ir monitorēt datus pēc īstenotajām mārketinga aktivitātēm. Gulbenes pilsēta un novads ir bagāts ar industriālo un kultūrvēsturisko mantojumu, uz šī pamata arī būvējam visu tūrisma nozares piedāvājumu un mārketinga aktivitātes. Izceļam dabas vērtības – Pededzes, Tirzas upe, Gauja, Stāmerienas ezers, Kaļņa ezers, Lejasciema priežu sili, Liedes kalni.

Kāds ir Jūsu ieteikums jaunajiem Biznesa augstskolas Turība studentiem, kas izvēlas studēt tieši Starptautiskā tūrisma fakultātē?
Studentiem iesaku ļauties studiju procesam, baudīt to, gūt no tā maksimāli iespējamo, lai kļūtu par konkurētspējīgiem darba tirgū. Studiju process ir balstīts gan uz teorētisko zināšanu apguvi, gan praktisko. Tas ir ļoti vērtīgi, lai iedziļinātos nozares izaicinājumos.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!