Jaunumi

26.03.2024

Pēc Turības gidu kursiem tūrisma nozari papildina 24 jauni gidi

23.martā Āgenskalna tirgū noslēdzās Biznesa augstskolas Turība gidu kursi. Sertifikātus par studiju kursa Gidu darbs absolvēšanu saņēma 24 jaunie gidi, tos pasniedza Starptautiskās tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš un Turības studiju kursa Gidu darbs docētājs, Baltic Nature Travel direktors, praktizējošs gids Valdis Čeičs.

Gidu kursos jaunie gidi apguva šādas tēmas: gida loma tūrismā; gidu darbības pamati, ekskursiju maršruta plānošana un vadība; Rīgas vēsturiskais mantojums; Jūgendstils Latvijā; Āgenskalns kā jaunais Rīgas tūrisma galamērķis; publiskā runa un improvizācija; specifika darbā ar mikrofonu; kā pielāgot maršrutu atbilstoši auditorijai; tūrisma nozares aktualitātes, jaunais „normālais” tūrismā; uzņēmējdarbība un grāmatvedība gidu darbā; aktuālais tūrisma nozarē Latvijā un Rīgā.

Gidu kursu noslēgums notika Āgenskalna tirgū, kas ir jaunais Biznesa augstskolas Turība sadarbības partneris. Turība un SIA “Kalnciema iela”, kas pārstāv Āgenskalna tirgu un Kalnciema kvartālu, 2024. gada martā noslēdza sadarbības līgumu, lai, ieguldot kopīgus resursus un zināšanas, attīstītu Rīgas tūrisma piedāvājumu un jaunus, radošos tūrisma produktus.

“Mūsdienīgu un nozares vajadzībām atbilstošu studiju nodrošināšana ir iespēja tikai tad, ja augstskolas spēj ieraudzīt nozares attīstības tendences, iet tām līdzi un veidot saturu. Raugoties no tūrisma resursu un Rīgas kā tūrisma galamērķa pārvaldības perspektīvas Kalnciema kvartāls un Āgenskalna tirgus ir vietas, kuras ir būtisks papildinājums Rīgas tūrisma piedāvājumā, vietas radošumam un jauniem tūrisma produktiem – kultūrvēsturiskā mantojuma, koka arhitektūras vai mūslaiku aktuālās tendences – gastronomijas tūrisma produktiem,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās tūrisma fakultātes dekāns, Dr.oec. Ēriks Lingebērziņš.

Viņš norāda, ka Turībai kā starptautiskajai augstskolai šī jaunā sadarbība ir iespēja iesaistīties un būt klāt tur, kur rodas inovācijas, jaunas idejas un arī jauni tūrisma produkti. “Ar šo pirmo soli un Kalnciema kvartāla un Āgenskalna tirgus iekļaušanu tūristu gidu programmā esam skaidri snieguši vēstījumu, kādu mēs redzam Rīgas tūrisma piedāvājumu – daudzveidīgu, inovatīvu, radošu un attīstīties gribošu.”

Āgenskalna tirgus pasākumu vadītāja Raiva Māla uzsver: “Mūsu sadarbība ir tikko kā uzsākusies, un mēs ceram, ka šī sadarbība vainagosies ar praktisko pienesumu kā Āgenskalna tirgum, tā arī Kalnciema kvartālam. Un nesīs tiešu pienesumu nākotnē visai tūrisma attīstībai Pārdaugavā.”

Sadarbības ietvaros jau šogad Turības Starptautiskās tūrisma fakultātes organizēto gidu kursu programma tika papildināta arī tēmu par Āgenskalnu kā jauno Rīgas tūrisma galamērķi. Un 23. martā Āgenskalna tirgū vienkopus pirmo reizi klātiene tikās abi sadarbības partneri un jaunie gidi, kuriem tirgus bija viens no tūrisma ekskursijas punktiem, kārtojot gidu eksāmenu.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte ir pirmā tūrisma fakultāte Latvijā, un tā jau daudzus gadus ir akreditēta ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual, kurā tiek novērtēts kursu saturs atbilstoši praksei pasaules tūrisma izglītībā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!