Jaunumi

07.01.2024

Modes dizainers Bruno Birmanis radījis īpašas godu mantijas Turības mācībspēkiem

Biznesa augstskola Turība 30. jubilejas gadā modes mākslinieks Bruno Birmanis radījis īpašas godu mantijas Turības akadēmiskajai vadībai - rektorei Zanei Driņķei, augstskolas fakultāšu dekāniem un studiju virziena vadītājiem. Jaunie tērpi jau piedzīvojuši savu pirmo publisko uznācienu augstskolas ziemas izlaidumā 2023. gada decembrī.

“Strādājot pie Biznesa augstskolas Turība mantiju dizaina, centos “ievērot spēles noteikumus”, taču interpretēt tos, ņemot vērā Latvijas un augstskolas raksturīgos aspektus. Vispirms jau ziemeļniecisko atturību un Turības salīdzinoši jauno vēsturi. Tādēļ ziemeļniecisks minimālisms dizainā. Detaļās, kā akcenti, ietverti augstskolas identitātes elementi un krāsas, lielajās formās izmantojot pelēko un dažādu tekstūru melno materiālu. Mantijas kā akadēmiskas ceremonijas tērps simbolizē formālumu un izglītības iestāžu tradīcijas, tādēļ visbiežāk tam izvēlas melno krāsu. Taču Turības mantijās melnā krāsa saglabāta tikai apdares detaļās,” par savu realizēto ieceri stāsta modes mākslinieks.

Pirms jaunā dizaina radīšanas rūpīgi tika izpētīta akadēmiskās mantiju un aksesuāru tradīcijas, kas sniedzas gadsimtiem senā vēsturē, piešķirot akadēmiskajiem notikumiem cienījamu un godpilnu raksturu. B. Birmanis norāda, ka šodienas “trendu”, ja par trendu var saukt kanonisku dizaina diktātu, šai jomā diktē Apvienotās Karalistes un ASV vadošās universitātes. Taču katra sevi cienoša valsts un tās augstskolas mēģina ienest savu identitātes elpu visai vienveidīgajā mantiju dizaina formātā. Valkātāja profesionālās kompetences līmenis, statuss un akadēmisko disciplīnu un sasniegumu līmenis – tā ir informācija, kas tradicionāli iekodēta augstskolas mācībspēku un vadības godu apģērbā.

Biznesa augstskola Turība savos 30. pastāvēšanas gados ir kļuvusi par lielāko privāto augstskolu Baltijā un jau piekto gadu pēc kārtas par TOP3 darba devēju atzītāko augstskolu Latvijā. Augstskola piedāvā studēt kādā no 29 studiju programmām - sākot no uzņēmējdarbības, jurisprudences, organizācijas drošības, informācijas tehnoloģijām līdz tūrismam, komunikācijai un pasākumu producēšanai. Nākamā gada sākumā tiks izveidots vēl viens jauns studiju virziens – veselības aprūpe. Šobrīd Turību absolvējuši kopumā jau vairāk kā 17 000 absolventi.

Foto: Turības rektore un dekāni jaunajās mantijās ziemas izlaidumā (Fotogrāfs – Kristaps Sadovskis)

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!