Jaunumi

23.01.2023

Uzņēmēju aptauja: Turība ir Latvijā atzītāko biznesa izglītības augstskolu trijniekā

Pētījuma centra SKDS veiktajā uzņēmēju aptaujā Biznesa augstskola Turība arī 2022. gadā ir pārliecinoši saglabājusi 3.vietu Latvijā atzītāko biznesa izglītības augstskolu vidū un ir vienīgā privātā augstskola starp divām lielākajām valsts augstskolām pirmajā trijniekā. Salīdzinot ar 2021. gada aptaujas rezultātiem, uzņēmēju vērtējums visstraujāk ir pieaudzis Turībai, ļaujot tai vēl vairāk pietuvoties Rīgas Tehniskajai universitātei un Latvijas universitātei.

“Šis uzņēmēju vērtējums ir apliecinājums tam, ka esam soli priekšā darba tirgus vajadzībām. Tāpēc turpināsim realizēt un piedāvāt atbilstošas starpdisciplināras studiju programmas, kā arī modernas interaktīvas apmācības metodes. Uz radošumu un ideju realizāciju balstīta mācību vide ir papildu pievienotā vērtība mūsu universitātes attīstībā,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Aptaujas ietvaros tika apkopoti uzņēmēju uzskati par to, kuras augstskolas, kas darbojas biznesa izglītības jomā, ir atzītākās. Atbilstoši aptaujas rezultātiem topa pirmajā pozīcijās ierindojas Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Biznesa augstskola Turība. TOP3 augstskolas atkārtoti saglabājušas savas līderpozīcijas, jo atzinīgi tikušas novērtētas arī iepriekšējos gados.

Analizējot datus dažādās nozarēs, secināts, ka visās pārstāvētajās - ražošanas, tirdzniecības, būvniecības un pakalpojumu - nozarēs uzņēmēji vienlīdz atzinīgi novērtējuši Biznesa augstskolu Turība, to ierindojot 3. vietā, savukārt 1. vieta ir Latvijas Universitātei un 2. vieta – Rīgas Tehniskajai universitātei.

Pētījums veikts 2022. gada decembrī un 2023.gada janvārī, aptaujājot 750 dažādu nozaru un reģionu uzņēmējus visā Latvijā. Uzņēmēji vērtē augstskolas biznesa jomā kopš 2015. gada.

Biznesa augstskola Turība piedāvā īsā cikla, bakalaura, maģistra un doktorantūras studijas kopumā 29 programmās. Biznesa domāšana caurvij ikkatru programmu – no uzņēmējdarbības, komunikācijas, jurisprudences, organizāciju drošības līdz tūrismam, pasākuma producēšanas, informācijas tehnoloģijām. Šobrīd Turības uzņēmējdarbības vadības programmas iziet arī starptautiskās akreditācijas procesu, lai pievienotos pasaulē atzītajām universitātēm un to programmām.

Biznesa augstskola Turība ir arī Starptautisko biznesa augstskolu attīstības asociācijas (AACSB) un Eiropas vadības attīstības fonda (EFMD) dalībniece. EFMD ir Eiropas lielākā tīkla asociācija vadības attīstības jomā un tā pārvalda kvalitātes uzlabošanas sistēmu (EQUIS), kas ir viena no vadošajām starptautiskajām vadības un biznesa administrācijas augstākās izglītības iestāžu kvalitātes novērtēšanas, uzlabošanas un akreditācijas sistēmām.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!