Jaunumi

10.02.2022

Ar Turības mācībspēku pētījumu atklāta LTRK neatkarīgā domnīca „Futurum Latvia”

9. februārī Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atklāja neatkarīgo domnīcu „Futurum Latvia”, kas apvieno dažādu jomu talantus valsts izaugsmei, lai atvērti un ambiciozi debatētu par idejām, piedāvātu analīzē balstītus risinājumus atbildīgiem lēmumiem pašmāju politikas veidotājiem un jebkurai ieinteresētajai personai. Pirmā „Futurum Latvia” prezentētā pētījuma autores ir Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, Ph.D., asociēta profesore Zane Driņķe un Komunikācijas virziena vadītāja, Mg.sc.com Jana Bunkus. Veicot lietišķo pētījumu, 2021. gada rudenī tika pētīta komunikācija starp uzņēmējiem un valsts pārvaldi, kā arī izstrādāti ieteikumi komunikācijas un atgriezeniskās saites uzlabošanai.

Pētījumā „Valsts un privātā sektora efektīvas divvirzienu komunikācijas īstenošana” respondenti novērtējuši šī brīža komunikācijas stāvokli starp uzņēmējiem un valsts pārvaldi kā sadrumstalotu – 57% norādīja, ka informācija ir pieejama, tomēr plašo informācijas kanālu dēļ tā ir grūti atrodama. Savukārt 37,6% respondentu atbildēja, ka komunikācija ir nepietiekama, un tās intensitāte ir zema. Tikai 15,4% pauda viedokli, ka tā ir pietiekama un jūtama ieinteresētība no valsts pārvaldes puses. Jautājumā par to, kurš uzsāk komunikāciju par aktuālajiem jautājumiem, 81,20% no aptaujātajiem atbildēja, ka vispirms iniciatīva nāk no uzņēmēju puses, proti, viņi paši meklē sev nepieciešamo informāciju. Tikai mazliet vairāk par 17% respondentu uzskata, ka valsts proaktīvi sniedz informāciju.

Problēmas vērojamas arī komunikācijā no privātā sektora puses. Valsts pārvaldes institūcijas norāda, ka uzņēmēju atsaucība uz valsts pārvaldes iniciatīvām un komunikāciju vērtējama kā ļoti dažāda – jautājumos, kuros uzņēmēji paši ir ieinteresēti, iesaiste ir liela, bet jautājumos, kuri konkrētajā brīdī tiešā veidā uzņēmēju neskar, atsaucība ir ļoti maza. Valsts pārvaldes ikdienas darbā no uzņēmējiem vairāk būtu nepieciešama operacionālā līmeņa viedoklis.

Kā LTRK norāda pētījuma autores Zane Driņķe un Jana Bunkus, komunikācijas starp valsts iestādēm un uzņēmējiem uzlabošanai nepieciešama stratēģiska pieeja un ekspertu uzraudzība, veidojot vienotu izpratni par divvirziena komunikāciju. Vienlaikus nepieciešams stiprināt tādus komunikācijas rīkus un kanālus kā e-pasts, dažādas mājaslapas un speciāli veidoti portāli. Tā kā informācijas apmaiņu nereti kavē publiskā sektora birokrātiskās prasības, svarīgi īstenot mazāk formālas sadarbības formas - forumus, seminārus, konferences - kur abām pusēm būtu iespēja skaidrot aktualitātes un problēmas, tādā veidā veicinot lielāku abu pušu izpratni par sadarbības nepieciešamību.

Ar pilnu pētījumu iespējams iepazīties šeit

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!