Jaunumi

09.05.2024

Absolventu aptauja: Turības absolvēšana veicinājusi profesionālo karjeru un ienākumus

Augstākās izglītības un prasmju iegūšana ir veicinājusi absolventu profesionālo karjeras izaugsmi un paaugstinājusi ikmēneša ienākumu līmeni, liecina jaunākie Biznesa augstskolas Turība absolventu aptaujas rezultāti.

Aptaujā 80% no respondentiem atzina, ka Biznesa augstskolas Turība absolvēšana ir pozitīvi ietekmējusi viņu profesionālo karjeru, piemēram, vairāk kā 40% ir pilnveidojuši savu profesionālo kompetenci, 30% ir ieguvuši labāku darbu un 8% ir nodibinājuši savu uzņēmumu.

Jaunākie Turības absolventu aptaujas rezultāti arī apliecina, ka gandrīz 90% absolventu strādā jau studiju laikā vai arī atraduši darbu gada laikā pēc augstskolas absolvēšanas.

Salīdzinot respondentu amata līmeņu kategorijas pa studiju līmeņiem, var secināt, ka augstākā līmeņa vadītāja vai vadītāja amatus visvairāk ieņem absolventi ar maģistra grādu (to atzinuši 54% no aptaujātajiem), savukārt absolventi ar bakalaura vai koledžas līmeņa izglītību visplašāk pārstāv speciālista un projekta vadītāja amatu kategoriju (attiecīgi 55% - ar bakalaura izglītību un 64% - ar koledžas līmeņa izglītību).

Pēc aptaujas rezultātiem visvairāk jeb 43% absolventu strādā lielajos uzņēmumos, kur darbinieku skaits ir virs 250 cilvēkiem, 24% - vidējos uzņēmumos, 33% - mazajos un mikrouzņēmumos. Respondentu visplašāk pārstāvētās nozares ir valsts pārvalde, tirdzniecība, finanses, apdrošināšana, izglītība, ražošana, veselība un sports.

Biznesa augstskolas Turība absolventu aptauja tika rīkota 2023. gada nogalē.

Biznesa augstskola Turība savos 30. pastāvēšanas gados ir kļuvusi par lielāko privāto augstskolu Baltijā un studiju procesā lielu uzsvaru liek uz praktiskajām iemaņām, jo tieši tās darba devēji vērtē ļoti augstu. Turība jau sesto gadu pēc kārtas ir darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3.

Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta, ietverot un caurvijot biznesa tematiku visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimizētu savu potenciālu, tādējādi tā ir uz pievienotās vērtības radīšanu vērsta augstskola.

Augstskolas pasniedzēji ir savas jomas praktiķi, kas spēj sniegt studentiem zināšanas par aktuālāko konkrētajā nozarē un sniegt praktiskus ieteikumus. Tiek organizētas mācību ekskursijas pa uzņēmumiem, un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert tajā visu noderīgo, kas palīdz izprast nozari un dod ieskatu reālās situācijās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!