Konferenču vēsture

29.05.2014

XV Starptautiskā zinātniskā konference "10 GADI EIROPAS SAVIENĪBĀ – SASNIEGUMI, PROBLĒMAS UN NĀKOTNES IECERES"

Organizators: Biznesa augstskolas Turība Juridiskā fakultāte

2004. gada 1. maijā Latvija kopā ar vēl deviņām valstīm oficiāli iestājas Eiropas Savienībā (ES), tādējādi īstenojot vienu no saviem galvenajiem ārpolitikas mērķiem. Pievienošanās Eiropas Savienībai sniedza iespēju Latvijas ilgtspējīgai attīstībai, taču vienlaikus bija arī smags pārbaudījums izturēt konkurenci brīvā tirgus apstākļos. Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014.–2020. gadam (NAP) ir analizēti makroekonomiskās attīstības šķēršļi un prognozes. Ir norādīts, ka 10 gados, kopš Latvija ir Eiropas Savienības sastāvā, bija redzami grandiozi tautas saimniecības kāpuma tempi, diemžēl šī izaugsme nebija ilgtspējīga un beidzās ar strauju kritumu.

Latvija Eiropas Savienībā tiek vērtēta kā "pieticīgs novators", valstī ir zemi rādītāji inovāciju jomā, lai gan izaugsmes rādītāji pārsniedz Eiropas Savienības vidējos. Latvijas zinātnei ir jākļūst konkurētspējīgai pasaules līmenī, akadēmiskajai videi ir jāsadarbojas ar valsti un privātajiem uzņēmumiem, lai tiktu radīti jauni, globāli konkurētspējīgi produkti. Tieši zinātnes un uzņēmēju kopdarbs spēj radīt aizvien jaunus inovatīvus un radošus, globālajā tirgū konkurētspējīgus produktus un pakalpojumus. Saskaņā ar jaunākajiem ES ietvaros veiktajiem pētījumiem šo inovatīvo un radošo produktu ražošanā milzīgi pieaug intelektuālā īpašuma tiesību nozīme ES ekonomikā.

Konferences laikā ir jāmeklē atbildes uz jautājumu: ko mēs šajos 10 gados esam darījuši, lai valsts kaut par vienu soli tuvotos tam ideālam, kādu esam iztēlojušies. Ir ļoti daudz mazu darbu, ko varam saviem spēkiem bez priekšā teikšanas un pamudināšanas paveikt kopīgam valsts un sabiedrības labklājības līmeņa pieaugumam. Galvenais ir spert pirmo soli un saprast, ka atbildība par savu valsti sākas no atbildības par savu rīcību un savu dzīvi, kā arī no cieņas pret citiem un atšķirīgo!

Konferences rakstu krājums apskatāms ŠEIT.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!