Konferenču vēsture

20.04.2022

Biznesa augstskolas Turība XXIII Starptautiskā zinātniskā konference “Komunikācija un starpnozaru kompetenču attīstība digitālajā laikmetā”

Organizators: Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziens

Pēdējos gados komunikācija visās tās izpausmēs ir piedzīvojusi strauju evolūciju, proti, ja agrāk, izdzirdot vārdu komunikācija, sapratām – sabiedriskās attiecības, tad šodien katrs iedomājamies ko citu: integrētā komunikācija, digitālā komunikācija, krīzes komunikācija, starppersonu komunikācija, starpkultūru komunikācija, algoritmi, avatari, sociālie tīkli, reputācija, zīmolvedība, internets, korporatīvā sociālā atbildība. Mūsdienās ir daudz progresīvu un daudzveidīgu informācijas kanālu un rīku, bet tos visus šobrīd apvieno radošums, ātrums starpnozaru kompetences. Ko šajā vienādojumā nozīmē – radošums? Izšķirošo lomu, kas mūsdienu komunikācija rada atšķirīgas formas un izpausmes. Kas ir viens no saskaitāmajiem – ātrums? Tā ir ne tikai spēja veidot komunikāciju, bet sekot arī tās tendencēm, izprast mērķauditoriju vajadzības un uzvedību. Un visbeidzot – starpnozaru kompetences? Šodien ikviens process, piemēram, uzņēmējdarbība, nav pilnvērtīgs, ja netiek domāts par saikni ar mērķauditorijām. Mūsdienās klients nav tikai produkta patērētājs, viņš ir mūsu balsts reputācijas veidošanā, tāpēc tik svarīgi ir prast sadarboties, komunicēt un veidot attiecības ar savu klientu. Tas nozīmē, ka arī prasmes un kompetences, kuras šodien nepieciešamas jaunajam komunikācijas speciālistam un uzņēmējam, ir ieguvušas starpnozaru būtību.
Šobrīd pasaule ir nonākusi „jaunajā normālajā” un rodas arvien jauni jautājumi – kāda būs nākotnes komunikācija? Kāds būs veiksmīgs jaunais komunikācijas jomas speciālists? Kas un kā ir jāmāca jaunajam profesionālim, lai viņš apgūtu visas nepieciešamās prasmes?
Šī zinātniskā konference veltīta, lai noskaidrotu, kāda ir komunikācijas jomas nākotne, kādas ir lielākās atšķirības komunikācijā vakar un šodien un kas ir jaunās starpnozaru prasmes, kas jāapgūst jebkuram nozares profesionālim.

Konference norisināsies ERASMUS+ Stratēģiskās partnerības projekta „Starpnozaru prasmju attīstība sadarbībai un konfliktu risināšanai” ietvaros. Projekts apvienoja 6 partneraugstskolas no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Itālijas, Nīderlandes un Polijas, kas izstrādāja dažādus mācību materiālus un rīkus starpnozaru prasmju attīstībai.

Konferences video ieraksts apskatāms ŠEIT.

Konferences rakstu krājums apskatāms ŠEIT.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!