Juridiskā zinātne

Doktora studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Grāds juridiskajā zinātnē (Ph.D.)
Studiju ilgums: 3 gadi
Studiju valoda: Latviešu vai angļu

Juridiskā zinātne

Pamatvirzieni: Tiesību teorija un vēsture, Civiltiesības, Krimināltiesības, Valsts tiesības, Starptautiskās tiesības.

Doktora studiju programmā “Juridiskā zinātne” tiek sniegta iespēja padziļināti apgūt kompetences, kuras nepieciešamas patstāvīgai pētnieciskā darba veikšanai un tā pabeigšanai ar oriģinālu un empīriski pārbaudītu rezultātu. Absolvējot studiju programmu un kļūstot par juridiskās zinātnes doktoru, iespējams praktizēt kā tiesību zinātņu pētniekam, kurš ir orientēts uz Eiropas tirgu un gatavs konkurēt starptautiskā mērogā, kā arī darboties zinātniskās institūcijās kā vadošajam pētniekam vai pretendēt uz docenta, asociētā profesora vai profesora akadēmisko amatu, kļūt par zvērinātu advokātu, kā arī iegūt Latvijas Zinātnes padomes eksperta statusu.

Studiju programmas ietvaros iespējams pilnveidot spēju analizēt problēmas tiesību teorijā un tiesību vēstures jomā, risināt aktuālos jautājumus izvēlētajās tiesību jomās, realizēt un izstrādāt bakalaura un maģistra studiju programmas, kā arī pilnveidot prasmes akadēmiskajā darbā un apgūt zinātniski pētnieciskās metodes.

Juridiskās zinātnes doktorantūras studijas sniedz iespēju pilnveidot kompetences, kā arī veicina atbildību par darba rezultātiem tiesiskās darbības jomās. Tāpat studiju programma sekmē pētniecību un tālāku izglītošanos sarežģītos un neprognozējamos apstākļos, izmantojot jaunas pieejas.

Doktora studiju programma “Juridiskā zinātne” ir akreditēta līdz 2021. gadam.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
120 KP (160 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Darboties zinātniskajā institūcijā kā vadošajam pētniekam;
  • Iespēja pretendēt uz docenta, asociētā profesora vai profesora akadēmisko amatu;
  • Iespēja kļūt par zvērinātu advokātu, nekārtojot advokāta pārbaudes eksāmenu;
  • Latvijas Zinātnes padomes eksperts Tiesību zinātnē.

Studiju saturs

Oficiālais doktora studiju programmas “Juridiskā zinātne” saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Nozares profesoru uzraudzībā analizēsi problēmas tiesību teorijās un tiesību vēstures jomā. Tiks pievērsta uzmanība materiālo un procesuālo tiesību aktuālajiem jautājumiem konstitucionālo, administratīvo, administratīvi procesuālo, kriminālo, kriminālprocesuālo, civilo, civilprocesuālo, intelektuālā īpašuma un starptautisko tiesību jomā.

2. studiju gads

Turpināsies visu tiesību nozaru problemātikas izpēte, risināsi aktuālos jautājumus izvēlētajās tiesību jomās. Tev būs jāpiedalās bakalauru un maģistra studiju programmu realizācijā, jāapgūst prasmes veikt akadēmisku darbību, lasot lekcijas, vadot diplomdarbus un maģistra darbus. Promocijas darba izstrādes laikā apgūsi iemaņas un prasmes pielietot zinātniskās izpētes metodes. Atbilstoši promocijas prasībām, turpināsi iepriekšējos gados sāktos pētījumus, ar kuriem uzstāsies starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, zinātnisko pētījumu rezultātus publicēsi starptautiski atzītos zinātniskos žurnālos.

3. studiju gads

Pievērsīsi uzmanību terminoloģijai un zinātnisko pētījumu izstrādei svešvalodās. Atbilstoši promocijas prasībām turpināsi iepriekšējos gados sāktos pētījumus, ar kuriem uzstāsies starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, zinātnisko pētījumu rezultātus publicēsi starptautiski atzītos zinātniskos žurnālos. Promocijas darba izstrādes rezultātā sagatavosi secinājumus un priekšlikumus aktuālu tiesisku problēmu teorētiskai un praktiskai risināšanai.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta par vienu studiju gadu.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

3 gadi

2570 EUR

angļu

3 gadi

2570 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Uzņemšanas procesā tiek vērtēts pretendenta sagatavotais referāts (apjoms – līdz 10 lapaspusēm) par sava iespējamā promocijas darba aktualitāti un iepriekš iegūtā maģistra vai profesionālā maģistra diploma atbilstība zinātnes nozarei.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Jānis Načisčionis
Jānis Načisčionis
Dr.iur.

Profesors

Aivars Endziņš
Aivars Endziņš
Dr.iur.
Juris Juriss
Juris Juriss
Dr.iur.
Sandra Kaija
Sandra Kaija
Dr.iur.

Profesore

Valdis Blūzma
Valdis Blūzma
Dr.hist.

Profesors

Guntis Zemītis
Guntis Zemītis
Dr.hist.

Profesors

Gatis Litvins
Gatis Litvins
Dr.iur.

Asoc. profesors

Viktorija Jarkina
Viktorija Jarkina
Dr.iur.

Docente

Ingrīda Veikša
Ingrīda Veikša
Dr.iur.

Profesore

Programmas direktore

Dr.iur. Una Skrastiņa

Tālr.: +371 67607662

E-pasts: una.skrastina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu