21.04.2020

XXI Starptautiskā zinātniskā konference

2020. gada 21. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisināsies XXI Starptautiskā zinātniskā konference „Ilgtermiņa tautsaimniecība. Latvijas stāsts.”. Konference norisināsies latviešu un arī angļu valodā, tajā piedalīsies vairāki eksperti no dažādām pasaules valstīm. Pavisam konferencē iekļautas sešas sekcijas – uzņēmējdarbības, tūrisma, izglītības un zinātnes, tehnoloģiju, tiesiskuma un studentu sekcija.

Pasaules un Latvijas tautsaimniecības izaugsmi šobrīd kavē vairāki aspekti globālās tirdzniecības sarunās, tostarp Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Šīs norises apgrūtina investīciju lēmumu pieņemšanu un jebkuru resursu apriti tautsaimniecībā. Vienlaikus tautsaimniecības izaugsme bija viena no Latvijas Nacionālā attīstības plānā prioritātēm. Ikvienas valsts tautsaimniecības attīstība ir cikliska, pasaules vēsturē nav fiksēts vienmērīgas un nepārtrauktas attīstības fakts, tāpēc konferences mērķis ir atrast instrumentus, ar kuru palīdzību var sekmēt tautsaimniecības attīstību ilgtermiņā un veicināt ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi ar pieaugošu valsts konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Ja Singapūrai, kas tiek dēvēta par Āzijas tīģeri, 30 gadu laikā ir izdevies attīstīties no trešās pasaules valsts par vienu no vadošajām ekonomikām ar 323,9 miljardu dolāru IKP gadā, tad kādi aspekti kavē Latviju kļūt par Baltijas tīģeri?

Katrā no konferences sekcijām iekļauta noteikta tematika:

Uzņēmējdarbība
Vietējo resursu ilgtspējīga izmantošana
Izaugsmi atbalstošas teritorijas

Tūrisms
Tūrisma nozares multiplikatora efekts
Konkurētspējas priekšrocību identificēšana
Videi draudzīgo tehnoloģiju un pieeju ieviešana

Izglītība un zinātne
Atbalsts zināšanu komercializēšanai
Sadarbība starp augstākās izglītības iestādēm, pētniecības organizācijām un uzņēmumiem

Tehnoloģijas
Inovatīvie materiāli un tehnoloģija
Mākslīgā intelekta un cilvēkresursu savietojamība

Tiesiskums
Tiesiskās vides korelācija ar investīciju piesaisti
Korupcijas ietekme uz Latvijas ekonomiku

Un dažādas citas aktualitātes!

Plašāka informācija par konferences programmu, kā arī pieteikšanos meklē ŠEIT.

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu