12.02.2020

Viedokļu rings "Vegānisms – uzturs un ētiskie aspekti"

12. februāri plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība C321. auditorijā “Viedokļu ringā” tiksies ārsts - dietologs, Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Andis Brēmanis un Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente, dietoloģe Lolita Neimane, lai skaidrotu vegānā uztura specifiku un ētiskos aspektus, kā arī skaidrotu mītus un patiesības par šāda veida uzturu. Tā būs jau piektā diskusija ciklā “Viedokļu rings”, kas aizsākts ar mērķi sniegt iespēju studentiem, absolventiem un citiem interesentiem iepazīties ar ekspertu viedokli sabiedrībai aktuālos jautājumos.

Vegānisms mūsdienās kļūst aizvien populārāks. Šāda veida uzturu izvēlas arī pasaulē un Latvijā pazīstamas personības, tostarp sportisti, kas norāda - šāds uztura plāns netraucē viņu sportiskajam ikdienas režīmam. Latvijā un pasaulē tiek atvērti arī speciāli restorāni, kur pieejama vien vegāniem paredzēts ēdienkarte. Zinātāji norāda, ka vegānisms ietver ne tikai konkrētu uztura režīmu, bet atšķirīgu dzīves uztveri. Šīs filozofijas pamatā rūpes par dzīvnieku un apkārtējās vides tiesībām, kas izpaužas, atsakoties no dzīvnieku izcelsmes produktiem un to blakusproduktiem. Vegāni uzturā lieto tikai no augu valsts izejvielām iegūtus produktus, viņi nevalkā un nelieto kažokādas un jebkurus citus no dzīvniekiem gatavotus izstrādājumus, piemēram, kosmētiku vai ziepes.

Par vegānismu un tā ietekmi uz cilvēka veselību pastāv arī dažādi mīti. Piemēram, pastāv viedoklis, ka vegānu veselības rādītāji ir ievērojami sliktāki, jo uzturā netiek lietoti dzīvnieku izcelsmes produkti, kā arī nereti tiek norādīts, ka vegānisms ir modes kliedziens. Kādi principi ir vegānisma pamatā? Kā tas ietekmē cilvēka veselību? Kas var un kas nevar būt vegāna ēdienkartē? Vai šāda veida uzturs ir piemērots, dzīvojot Latvijas klimatiskajos apstākļos? Vai vegānais uzturs ir piemērots arī maziem bērniem un senioriem? Vai mūsu mājdzīvnieki (suņi vai kaķi) arī var būt vegāni? Par šiem un citiem būtiskiem jautājumiem tiks diskutēts viedokļu ringā „Vegānisms – uzturs un ētiskie aspekti” 12. februāri plkst. 18.00.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.

Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.

Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Reģistrāciju nodrošina

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!