26.07.2022

Viedokļu rings “Vai izglītība ļaus izdzīvot nākotnē?”

2022. gadā veiktais pētījums par augstākās izglītības reputāciju liecina, ka augstākās izglītības reputācija sabiedrībā kopumā pieaug, bet jauniešu vidū samazinās. Kā veicināt jauniešu motivāciju studēt un iegūt augstāko izglītību, tādējādi paverot plašākas karjeras un labāk apmaksāta darba iespējas, kādi ir augstākās izglītības reputācijas izaicinājumi un risinājumi, par to eksperti diskutēs 26. jūlijā plkst.16.00-17.00. tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība viedokļu ringā “Vai izglītība ļaus izdzīvot nākotnē?”

Tāpat diskusijā plānots pārrunāt arī jautājumus par jēgpilnas un darba tirgum atbilstošas augstākās izglītības iegūšanas iespējām Latvijā un kā valstī vērtējama augstākās izglītības iestāžu konkurētspēja.
Diskusijā piedalīsies:

  • Anita Muižniece LR izglītības un zinātnes ministre,
  • Ivars Kalviņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents,
  • Zane Driņķe, asoc. prof., Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne,
  • Jānis Krievāns, jauniešu izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia vadītājs un Junior Achievement Europe vadītāju padomes priekšsēdētājs.

Viedokļu ringa ciklu par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem organizē Biznesa augstskola Turība. Viedokļu ringu vadīs Haralds Burkovskis. Diskusija tiks translēta tiešsaistē augstskolas Turība Facebook vietnē.

Pētījumu un konsultāciju kompānijas "Kantar" eksperti apkopoja augstāko izglītības iestāžu reputācijas 2022.gada pētījuma rezultātus un noskaidroja, kā augstākās izglītības jomas reputāciju vērtē Latvijas iedzīvotāji un jo īpaši jaunieši, kāds sabiedrības īpatsvars tuvāko trīs gadu laikā plāno iegūt pirmo vai nākamo augstāko izglītību, kā arī to, cik par augstākās izglītības apguvi iedzīvotāji būtu gatavi maksāt. Pētījumā Latvijā tika aptaujāti 1014 iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem.

Citi pasākumi

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!