19.08.2020

Viedokļu rings: Elektroauto vai klasiskais auto - kas šobrīd izdevīgāk?

Pieteikties pasākumam


Šobrīd pasaulē strauji attīstās zaļā domāšana un inovatīvi tehnoloģiju risinājumi, kas samazina ne tikai piesārņojumu, bet arī izmaksas. Viens no šādiem risinājumiem ir elektroauto jeb automašīnas, kas darbojas bez degvielas. Elektroauto šobrīd var uzskatīt par vienu no modes tendencēm, taču autobraucēju starpā bieži vien rodas dažādi jautājumi un aizspriedumi – vai tiešām šis auto ir piemērots ikvienam? Kādas ir to būtiskākās atšķirības salīdzinājumā ar ierastajiem – degvielas - auto? Ar kādiem izdevumiem jārēķinās, iegādājoties elektroauto? Vai pārskatāmā nākotnē uz ielām redzēsim tikai šādus spēkratus? Lai rastu atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, Biznesa augstskolas Turība rīkotajā "Viedokļu ringā" 19. augustā plkst. 18.00 tiksies Latvijas digitālais čempions, informācijas tehnoloģiju un mārketinga pakalpojumu uzņēmuma itero.eu valdes loceklis un tehnoloģiju eksperts Reinis Zitmanis un elektroauto entuziasts un zinātājs, tehnoloģiju bloga uzladets.lv dibinātājs un galvenais redaktors Kārlis Mendziņš.

Elektroauto ir transporta līdzeklis, kuru benzīna, dīzeļdegvielas un gāzes vietā darbina viens vai vairāki elektromotori. Daļai autobraucēju prātā noteikti ir ienākusi ideja par šāda auto iegādi, bet tad rodas vairāki jautājumi - kādas ir elektroauto priekšrocības, vai elektroauto tiešām ir izdevīgs, vai elektroauto ir piemērots visiem? Kāds ir uzlādes process - vienkāršs vai sarežģīts? Cik daudz uzlādes stacijas ir Latvijā, kādas ir uzlādes izmaksas un, vai iegādāties elektoauto, ja dzīvo ārpus Rīgas?

“Viedokļu ringā” tiks meklētas atbildes arī uz jautājumu, kāda ir elektroauto nākotne Latvijā, un, vai šāda auto iegāde patiesi ir liels ieguvums pircējam un dabai. Pasākuma ietvaros tiks meklētas atbildes arī uz jautājumiem par to, vai Latvijas infrastruktūra un sabiedrība ir gatava šādu auto ienākšanai valstī, kā tiek pielāgota vide un vai tuvākajos gados elektroauto skaits Latvijā būtiski pieaugs.

Šī būs jau piektā saruna augstskolas organizētajā diskusiju ciklā "Viedokļu rings", kurā tiekas dažādu nozaru viedokļu līderi, lai diskutētu par sabiedrībai aktuālām tēmām. Sarunu moderēs BalticTravelnews.com direktors, auto entuziasts Aivars Mackevičs.

Piedalīties pasākumā un uzdot sev interesējošos jautājums aicināts ikviens interesents. Vietu skaits klātienē ir ierobežots, tāpēc aicinām aizpildīt pieteikuma anketu. Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti. “Viedokļa ringu” būs iespējams vērot arī tiešraidē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā 19. augustā plkst. 18.00.

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!