21.04.2021

Turības XXII Starptautiskā zinātniskā konference

2021. gada 21. un 22. aprīlī Biznesa augstskolā Turība notiks XXII Starptautiskā zinātniskā konference “Mākslīgais intelekts un zaļā domāšana. Pielāgoties situācijai valstī un pasaulē, plānots, ka konference norisināsies gan klātienē, gan tiešsaistē – Cisco Webex platformā.

No virtuālā asistenta SIRI līdz bezpilota automašīnām – mākslīgā intelekta (AI) risinājumi mūsu ikdienā ienāk aizvien straujāk. Lai gan zinātniskā fantastika bieži ilustrē AI kā robotus ar cilvēku īpašībām, AI var ietvert jebko, tostarp inovatīvus risinājumus, kas palīdz saudzēt vidi. 2020. gads iezīmējis neticamus AI panākumus, tomēr infrastruktūras un efektīvas enerģijas izmantošanas jomā vēl nepieciešami būtiski uzlabojumi, piemēram, jāveic apjomīga un padziļināta izpēte, lai sasniegtu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, tostarp, veidot noturīgu infrastruktūru, veicināt iekļaujošu un ilgtspējīgu industrializāciju un sekmētu inovācijas.

AI var radīt pretrunīgus iespaidus – kamēr vieni uzskaita profesijas, kas izzudīs AI attīstības ietekmē un iezīmē apokaliptiskus scenārijus, citi norāda uz ilgtspējīgākas nākotnes priekšrocībām. Piemēri mūsu ikdienā redzami jau šobrīd – termostati, kas regulē apkures padevi, izvairoties no lieka enerģijas patēriņa un izmaksām, virtuālie asistenti, kas atbild uz uzņēmumu un iestāžu klientu jautājumiem visu diennakti u.tml.

2020. gadā globālais AI programmatūras tirgus pieauga par 54% salīdzinājumā ar 2019. gadu, sasniedzot 22,6 miljardu ASV dolāru apjomu. Neraugoties uz pārmaiņām, ko AI nesīs nodarbinātības jomā, tiek prognozēts, ka AI veicinās pasaules ekonomikas izaugsmi - tehnoloģiju, plašsaziņas līdzekļu un telekomunikāciju nozarē AI 2030. gadā palielinās pasaules IKP par 12,5% (5,5% no peļņas, kas saistīta ar produktivitāti, un 7% no pieauguma, kas saistīts ar produktu uzlabojumiem).

Konferences ietvaros notiks gan paneļdiskusija “Latvijas kā zaļo tehnoloģiju lielvalsts – jomas, iespējas, izaicinājumi” ar dažādu Latvijas ekspertu piedalīšanos, gan ārvalstu mākslīgā intelekta nozares ekspertu prezentācijas, kā arī praktiskās darbnīcas.

Otrajā konferences dienā notiks studentu darbu sekcija, kā arī paralēlās sekcijas piecās jomās: uzņēmējdarbība un tūrisms, komunikācija, tiesību zinātne, izglītība un informācijas tehnoloģijas.

Konferences rakstu krājums tiks izdots elektroniski, publicēts augstskolas mājaslapā un EBSCO un ProQuest datubāzē. Visus referātus recenzēs eksperti no konferences zinātniskās padomes.

ACTA PROSPERITATIS NR. 12

"Acta Prosperitatis" ir starptautisks zinātniskais žurnāls, ko izdod Biznesa augstskola Turība. Žurnāls nodrošina starptautisku publicitāti aktuālu problēmu pētniecībā un inovatīviem risinājumiem nozarēs. Tajā tiek iekļautas dažādas tēmas, kas saistītas ar vadības zinātni, juridisko zinātni, komunikācijas zinātni, tūrismu un izglītību.

Vairāk informācijas un pieteikšanās

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu