14.04.2021

Turības Biznesa indeksa prezentācija

14. aprīlī tiks prezentēts Turības Biznesa indekss - pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem.

Prezentāciju būs iespējams vērot interneta tiešraidē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā. Tiešraides sākums plkst. 14.30.

Turības biznesa indekss ir tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS un atspoguļo uzņēmēju viedokli par institucionālajiem un informatīvajiem faktoriem (valdības, pašvaldību darbību), tiesiskās vides faktoriem (likumdošanas stabilitāti, tiesiskās vides vērtējumu); sociālajiem, kultūras un demogrāfijas faktoriem (darbaspēka pieejamību), monetārajiem faktoriem (finanšu pieejamību), tehnoloģiskajiem un infrastruktūras faktoriem (sakaru un interneta nodrošinājumu, zinātniski tehniskiem resursiem, vietējā un starptautiskā transporta nodrošinājumu u.c.), fiskālajiem faktoriem (nodokļu apjomu) un citiem faktoriem (godīgu konkurenci, uzņēmējdarbības uzsākšanas un izbeigšanas procesu u.c.).

Pētījumā piedalījās 750 uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji. Turības Biznesa indekss tika prezentēts arī 2018., 2019. un 2020. gadā. Pērn, vērtējot valdības darbības ietekmi uz uzņēmējdarbību, 58.9% uzņēmēju norādīja, ka tā traucē, savukārt 8.8 % - ka veicina, Analizējot visus faktorus, tika aprēķināts arī kopējais biznesa indekss, kas 2020. gada bija negatīvs – 15.6.

Turības biznesa indekss veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par to.

Atvērt Facebook

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!