17.02.2020

Lekcija par medijpratības nozīmi viltus satura atpazīšanā

Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziens ikvienu interesentu aicina apmeklēt medijpratības ekspertes Klintas Ločmeles lekciju „Kas ir aiz Instagram filtriem un TikTok video jeb kāpēc ir nepieciešama medijpratība”, kura norisināsies 17. februārī plkst. 9.00 C321. auditorijā.

Par to, ka medijpratība ietekmē cilvēka lēmumus un dzīves kvalitāti, ikdienā bieži neaizdomājamies. Piemēri tam ir visapkārt, un medijpratības trūkums dažkārt var radīt problemātiskas situācijas. Viena no Latvijas sabiedrības problēmām ir pārlieku lielie centieni iegūt uzmanību sociālajos tīklos, audzējot savos profilos sekotāju un draugu skaitu, tādējādi zaudējot piesardzību un palielinot risku tikt ietekmētiem ar viltus ziņu palīdzību.

Ziņai var nenoticēt, bet katra šāda informācijas filtrēšana atstāj emocionālu iespaidu. Sociālie tīkli ir izdevīgas platformas, ko speciāli apmācīti cilvēki izmanto ietekmes veidošanai, mums pašiem pat nenojaušot. Medijpratīgiem cilvēkiem izveidojas imunitāte pret šādu informāciju – spējam to atpazīt un filtrēt, tādā veidā sevi pasargājot.

Lekcijas laikā tiks sniegts ieskats medijpratības jēdziena skaidrojums un pamatojums šīs prasmes nozīmībai mūsdienu informācijas vidē. Pasaulē, kur notiek cīņa ne tikai par to, kā cilvēki tērē naudu, bet galvenokārt par viņu prātiem, uzskatiem un vērtībām, medijpratībai ir ļoti svarīga loma.

Lekcija norisināsies 17. februārī plkst. 9.00 C321. auditorijā, aicināts ikviens interesents.

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!