18.02.2020

Ekspertu diskusija "Vai 4. varai pieder vara?"

18. februārī plkst. 13.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies mediju un komunikācijas ekspertu diskusija „Vai 4. varai pieder vara?”, kurā nozares eksperti skaidros mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos, atbildot uz galveno jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara?

Ekspertu diskusijā piedalīsies Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, redaktors, žurnālists un LETA Ārzemju ziņu nodaļas vadītājs Guntars Grīnums, LR1 raidījuma „Labrīt” producente Aiga Pelāne, Latvijas Mediju ētikas padomes valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris u.c.

Mediji tiek dēvēti par ceturto varu, kas pastāv līdzās tiesu sistēmai, parlamentam un izpildvarai. Mediji ikdienā ietekmē sabiedrisko domu, pilda sabiedrības sargsuņa lomu, pieskatot citos varas atzaros notiekošo, bieži nosakot publisko dienaskārtību un publisko debašu tēmas, līmeni un stilistiku. Neraugoties uz aizvien lielāku sabiedrības šūniņu noslēgšanos savos pašatlasītas un pašradītas informācijas un sociālo mediju burbuļos, tradicionālie mediji turpina būt līme, kas satur kopā sabiedrības atsevišķās grupas, nosacīti vienotu informatīvo telpu, sabiedrisko dienaskārtību un sabiedrisko domu.

Mediji izgaismo krāpšanas shēmas, atmasko korumpētus politiķus vai ierēdņus, pēta dažādu uzņēmumu darbību. Mediju varā ir mainīt stereotipus un ietekmēt arī tiesu darbu. Nereti sabiedrībā izskan viedoklis, ko nevar paveikt pirmā, otrā un trešā vara, to paveic ceturtā! Taču, cik paliekoša ir mediju varas ietekme? Vai 4. varas atklātās un atspoguļotās nelikumības un pārkāpumi patiešām tiek novērsti? Vai mediju pārstāvji seko dažādo atklājumu tālākai attīstībai un vai viņiem tas vispār ir jādara?

Vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara? Vai mediji joprojām ir patieso ainu atspoguļojoša ceturtā vara vai tie, noteiktu interešu virzīti, konstruē savu realitāti? Vai mediji kā 4. vara uzņemas arī savu daļu atbildības? Par šiem un citiem būtiskiem jautājumiem tiks runāts ekspertu diskusijā „Vai 4. varai pieder vara?” 18. februārī plkst. 13.00 Biznesa augstskolas Turība Klusajā lasītavā.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!