24.08.2020

Diskusija: Nekustamā īpašuma nodoklis – cik un kuram nāksies maksāt?

Pieteikties pasākumam


24. augustā plkst.12.00 Biznesa augstskolā Turība notiks ekspertu diskusija “Nekustamā īpašuma nodoklis – cik un kuram nāksies maksāt?”, kurā piedalīties Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags, sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs Artūrs Žuromskis, Nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" pārstāvis, Valsts zemes dienesta pārstāvis u.c. Vietu skaits klātienē ierobežots, bet diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē augstskolas Facebook lapā.

Valsts zemes dienests ir publiskojis jaunās 2022. gadam projektētās kadastrālās vērtības. Daudziem īpašumiem kadastrālā vērtība palielināsies. Mājokļu īpašniekiem, kam gaidāmās izmaiņas neizbēgami liek domāt par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) pieaugumu, tiek atgādināts, ka Tieslietu ministrija valdībā virza reformu, kas paredz atcelt NĪN primārajam mājoklim. Iecerēts, ka jaunās kadastrālās vērtības stāsies spēkā vienlaikus ar nodokļa likuma izmaiņām.

Atbilstoši Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumam Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests ir izstrādājis projektētās kadastrālās vērtības, kuras stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī. Pašreiz spēkā esošās kadastrālās vērtības aprēķinātas, izmantojot nekustamo īpašumu darījumus par 2012. un 2013. gadu, savukārt jaunās projektētās kadastrālās vērtības aprēķinātas atbilstoši situācijai nekustamo īpašumu tirgū uz 2019. gada 1. jūliju. Projektētās kadastrālās vērtības jau ir pieejamas Valsts zemes dienesta portālā kadastrs.lv.

Tieslietu ministrija valdībā virza piedāvājumu atcelt nekustamā īpašuma nodokli primārajam mājoklim, nosakot neapliekamo minimumu 100 000 eiro. Primārā mājokļa zemei nodokli piedāvāts rēķināt no speciālās vērtības, kas ir piektā daļa no zemes kadastrālās vērtības.

Vai nekustamā īpašuma nodokļa politiku nepieciešams pārskatīt? Vai nepieciešams grozīt nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas kārtību? Ko sniegs NĪN atcelšana primārajam mājoklim? Kādas problēmas ir šī brīža kadastrālās metodikas un noteikto kadastrālo vērtību pamatā? Kādas ir iespējamās sekas iecerētajai nekustamā īpašuma nodokļu politikai pie Valsts zemes dienesta aprēķinātajām projektētājām kadastrālajām vērtībām 2022. gadā? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem tiks meklētas pie diskusiju galda.

Lai apmeklētu diskusiju klātienē, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.

Informējam, ka diskusija tiks fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Citi pasākumi

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!