17.09.2020

Diskusija: Augstākās izglītības nākotne un attīstības perspektīvas Latvijā

Pieteikties pasākumam


17. septembrī plkst. 10.00 Biznesa augstskolā Turība notiks ekspertu diskusija „Augstākās izglītības nākotne un attīstības perspektīvas Latvijā”, kurā piedalīsies izglītības jomas speciālisti, augstskolu pārstāvji un digitalizācijas eksperti. Vietu skaits klātienē ierobežots, bet diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē augstskolas Facebook lapā.

Šobrīd augstskolas saskaras ar dažādiem izaicinājumiem – nepieciešamību nodrošināt mācību procesu attālināti, studentu skaita (īpaši ārvalstu studentu) samazinājumu, pasniedzēju un personāla digitālo prasmju paaugstināšanu u.c. Diskusijas mērķis ir identificēt šobrīd augstākajā izglītības jomā pastāvošos izaicinājumus un iespējas - kā augstskolām nodrošināt veiksmīgu digitalizācijas procesu, kā nezaudēt saikni ar studentu, arvien vairāk pārejot uz attālināto mācību procesu? Kā Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji un izglītības jomas speciālisti redz augstākās izglītības nākotni šī brīža apstākļos? Ko students sagaida no savas augstskolas? Kā pasniedzējam piemēroties un neizdegt, pārejot uz attālināto mācīšanas režīmu?

Lai kopīgi meklētu risinājumus un rastu atbildes, Biznesa augstskola Turība aicinājusi ekspertus diskutēt un dalīties pieredzē gan ar prezentācijām, gan pie apaļā galda.

Pasākuma programma:

 • 10:00 Atklāšana
  Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis
 • 10:15 “Augstākās izglītības izaicinājumi un perspektīvas šī brīža apstākļos”
  Biznesa augstskolas Turība Studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības eksporta apvienības pārstāvis Imants Bergs
 • 10:40 “Pārmaiņas un attīstība Biznesa augstskolā Turība ar Eiropas Sociālā Fonda projekta atbalstu”
  Biznesa augstskolas Turība asociētā profesore Iveta Liniņa
 • 10:50 “Y un Z paaudzes augstākajā izglītībā”
  Organizāciju psihologs Reinis Lazda
 • 11:20 “Augstskolu digitalizācijas iespējas un mūsdienīgi mācību risinājumi. Kādam jāizskatās mūsdienīgam mācību procesam augstskolā”
  Latvijas Universitātes docente Daiga Kalniņa
 • 11:40 – 12:40 APAĻĀ GALDA DISKUSIJA

Piedalās: Biznesa augstskolas Turība Studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības Eksporta apvienības pārstāvis Imants Bergs, Rīgas Stradiņa universitātes Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš, Ventspils Augstskolas Studējošo pašpārvaldes pārstāvis Raitis Didrihsons, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors, Valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs un Latvijas Universitātes docente Daiga Kalniņa.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Lai pasākumu apmeklētu klātienē, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu. Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas. Informējam, ka pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Pasākums tiek rīkots Eiropas Sociālā fonda projekta „Pārvaldības uzlabošana Biznesa augstskolā Turība” (projekta nr.8.2.3.0/18/A/007) ietvaros.

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!