30.07.2020

Brīvdabas kino vakars „Homo Novus”

Vasara ir labākais laiks, kad brīvos brīžus un vakarus pavadīt ārā, tāpēc Biznesa augstskolā Turība 30. jūlijā plkst. 22.00 aicina uz brīvdabas kino vakaru augstskolas pagalmā, piedāvājot režisores Annas Vidulejas spēlfilmu „Homo novus”.

Filma domāta visai ģimenei, tāpēc aicināti arī vecāki ar bērniem. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas un tam nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Apmeklētāji līdzi var ņemt arī savas uzkodas un dzērienus, bet par popkornu būs parūpējušies organizatori.

Režisores Annas Vidulejas filmas scenārijs tapis pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filma uz lielajiem ekrāniem nonāca 2018. gada septembrī.

Filmas apraksts:
1938. gads. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs mākslas kritiķa un teorētiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un jau pirmajā vakarā satiek savu mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties glezniecībai, savukārt Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei.

Aicināts ikviens interesents. Informējam, ka pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti. Kino vakars notiks pasākuma „Uzņemšanas nakts” ietvaros 30. jūlijā plkst. 22.00 Biznesa augstskolā Turība.

Pasākums notiks, ievērot visus pašlaik spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Uz tikšanos Turībā!

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!