07.10.2022

Biznesa ideju hakatons "TO BE"

Lai atbalstītu drosmīgu, uz ilgtspējīgas attīstības orientētu biznesa ideju autorus un pierādīt, ka noteiktā laika posmā ir iespējams radīt oriģinālas un inovatīvas biznesa idejas, jaunieši tiek aicināti līdz 23.septembrim pieteikties biznesa ideju konkursam „TO BE”, kas notiks šī gada 7.-8. oktobrī.

Konkursu organizē Biznesa augstskola Turība, Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubators, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Konkursam aicināti pieteikties vidusskolēni un studenti no 16 līdz 25 gadu vecumam, kurus interesē uzņēmējdarbība un ar to saistītā tematika.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe: „Šāda iespēja ir jāizmanto, jo vari satikties ar dažādiem cilvēkiem, mentoriem, uzņēmējiem. Esot radošā vidē, ir iespējams īsā laikā pierādīt savas ambīcijas citiem. Dzīvē jebkura iespēja ir jāizmanto, bieži vien noteicošais ir būt pareizā vietā un laikā.”

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane: “Frāze - “mūsu nākotne ir jauniešu rokās” - šodien vairs nav tikai tēlains izteiciens, bet gan fakts, jo pusi pasaules iedzīvotāju veido tie, kuri jaunāki par 30 gadiem. Turklāt pētījumi pasaulē rāda, ka tieši jaunieši aktīvāk izmanto modernās tehnoloģijas un ir gatavāki inovācijām, kas ir vitāli svarīgi būtisku pārmaiņu īstenošanai. Prieks, ka šis hakatons būs vērsts ne tikai uz oriģināliem risinājumiem dažādiem aktuāliem izaicinājumiem, bet arī biznesa ideju ģenerēšanu, jo tieši jauniešu uzņēmējdarbības prasmes var veicināt ekonomiku un sabiedrības attīstību, kā arī sekmēt jauniešu nodarbinātību.”

Biznesa ideju hakatona pirmajā dienā, 7. oktobrī, komandām 24 stundu laikā būs jāizstrādā biznesa idejas divos virzienos: būs jārada ilgtspējīga biznesa ideja vai risinājumi uzņēmumu dotajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt nākamajā dienā, 8. oktobrī, plkst. 11.00 sāksies komandu prezentācijas konkursa žūrijai, kuru veidos seši žūrijas locekļi – trīs konkursa organizatoru pārstāvji un trīs uzņēmēji.

Konkursā dalībnieks var piedalīties ar komandu trīs cilvēku sastāvā, kura pirms tam iesūta pieteikumu līdz 23. septembrim. Konkursa organizatori to izvērtē un veic atlasi. Iesniedzot pieteikumu, klāt jāiesūta sadaļa „Motivācija” un to var iesniegt dažādos formātos: video, prezentācija, rakstiski, no kā tālāk konkursa dalībai tiks atlasītas 15-20 komandas. Visas komandas, saņem apstiprinājumu vai atteikumu piedalīties konkursā līdz 3.oktobrim.

Biznesa ideju hakatona kopējais balvu fonds ir 4400 eiro apmērā, kuru nodrošina biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums „Miandum” un poligrāfijas grupa „Mūkusala”. Balvu fonda tiek novirzīts divos virzienos, piešķirot 1.- 3. vietu ieguvējiem naudas balvas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, 3. vietai – 500 eiro.


Konkurss norisināsies tiešsaistē Biznesa augstskola Turība Webex Cisco lietojumprogrammā vai klātienē - Biznesa augstskola Turība Biznesa inkubatora telpās, Rīgā, Graudu ielā 68A, atbilstoši tā brīža spēkā esošajiem valstī noteiktajiem epidemioloģiskiem drošības un pulcēšanās noteikumiem.
Komandas var pieteikties līdz 2022. gada 23. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu un to nosūtot uz e-pastu: bi@turiba.lv
Pieteikuma anketa atrodama mājas lapā https://www.turiba.lv/lv/augstskola/biznesa-inkubators/biznesa-nakts

Citi pasākumi

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!