Jaunumi

05.04.2023

Zinātniskās konferences ietvaros tiks prezentētas divas grāmatas

19. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisināsies 24. Starptautiskā zinātniskā konference “Pārmaiņas – ilgtspējīgas sabiedrības pamats”, kurā Latvijas un ārvalstu drošības nozares eksperti uzstāsies par ilgtspējīgas drošības priekšnoteikumiem un globālajām pārmaiņām drošības ekosistēmā. Konferences ietvaros notiks paneļdiskusija, kā arī tiks prezentētas divas grāmatas – Valija Ulmane “Darba tiesības. Tiesības darbā. Terminu skaidrojošā vārdnīca.” un Dr. Eugene Eteris un Dr.sc.admin. Daina Vasilevska “Business in a new century: Challenges and Outcomes. Political economy and Entrepreneurship in Europe and the World.”

Valija Ulmane - “Darba tiesības. Tiesības darbā”

Darbs kā ekonomisku apsvērumu un pašrealizācijas noteikta nepieciešamība sabiedrībā var realizēties dažādās formās. Algots darbs, sabiedriskais darbs, brīvprātīgais darbs ir ar atšķirīgu tiesisko regulējumu darba devējiem un tā darītājiem, bezdarbniekiem un darba meklētājiem atšķirīgas ir tiesības un pienākumi, ko izprast palīdzēs šī juridiskos terminus skaidrojošā vārdnīca.
Vārdnīcā skaidrojošās definīcijas balstītas uz tiesību zinātnes akceptētajiem jēdzieniem, tiesību aktos nostiprinātajiem terminiem, kas papildināti ar norādi par to saistību ar darba tiesībām. Katra termina skaidrojums pamatots ar konkrēta izmantotā avota, normatīvā akta nosaukumu, ar akcentu uz tā pielietojumu Darba likumā.

Dr. Eugene Eteris and Dr.sc.admin. Daina Vasilevska – “Business in a new century: Challenges and Outcomes. Political economy and Entrepreneurship in Europe and the World.”

Pasaules un Eiropas biznesa aprindām tiek piedāvāts kodolīgs materiālu krājums par mūsdienu izaicinājumu pārvaldību un galveno elementu risināšanu sociālā un ekonomiskā progresa apgūšanā un uzņēmējdarbības nākotnē.

Autori piedāvā jaunu redzējumu par moderno biznesu, apvienojot mūsdienu valsts politikas un ekonomikas būtiskos aspektus jaunos izaugsmes modeļos, kas ietver zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sasniegumus, kas pielietoti efektīvai biznesa vadībai. Grāmata atklāj, kā mūsdienu bizness var izdzīvot un attīstīties, izmantojot digitālās tehnoloģijas, viedās specializācijas stratēģijas, modernās Eiropas rūpniecības stratēģijas u.c. Grāmata sniedz lasītājiem ieskatu mūsdienu biznesā Eiropā un pasaulē un kalpo kā ceļvedis bedrainajā ceļā uz perspektīvu uzņēmējdarbību.

Grāmatas pieejamas Biznesa augstskolas Turība bibliotēkā (gan lasīšanai, gan iegādei), grāmatnīcu tīklos un interneta grāmatnīcās. Par iegādi vairumā interesēties izdevniecībā – e-pasts izdevnieciba@turiba.lv, tālrunis 29157200.
Zinātniskajā konferencē var piedalīties klātienē (Rīgā, Graudu ielā 68), reģistrējoties līdz š.g. 14. aprīlim – šeit vai arī konferenci vērot tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.
Konferences programma ir apskatāma šeit.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!