Jaunumi

19.04.2022

Zinātniskā konference pulcēs vairāk kā 70 starptautiskos izglītības un komunikācijas ekspertus

Zinātniskā konference par komunikāciju un starpnozaru kompetenču attīstību digitālajā laikmetā 20.-21. aprīlī Biznesa augstskolā Turība pulcēs gan Latvijas, gan vairāk kā 70 starptautiskos izglītības un komunikācijas ekspertus.

Starptautiskie eksperti konferencē piedalīsies, pārstāvot, piemēram, tādas valstis kā Vāciju, Lietuvu, Poliju, Itāliju, Nīderlandi, Gruziju, Moldovu. Īpašs gandarījums ir par pārstāvjiem no Ukrainas, kuri, neskatoties uz karadarbību viņu valstī, tomēr ir raduši iespēju klātienē un tiešsaistē piedalīties šajā starptautiskajā konferencē.

Šī zinātniskā konference veltīta, lai noskaidrotu, kāda ir komunikācijas jomas nākotne un izaicinājumi, kādas ir lielākās atšķirības komunikācijā vakar un šodien un kādas ir jaunās starpnozaru prasmes, kas jāapgūst jebkuram nozares profesionālim.

Biznesa augstskola Turība prodekāne, komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus uzsver, ka pēdējie gadi pierādījuši komunikācijas izšķirošo lomu, apliecinot, ka gan starpnozaru, gan iekšējā un ārējā komunikācija jāplāno stratēģiski un tā jāvada līderim. Ne tikai krīzē, bet vienmēr ir jābūt gataviem paredzēt, kas būtu jāzina nākotnes profesionālajiem komunikatoriem un līderiem. “Esam jau piedzīvojuši lielas pārmaiņas, un tā, kā bija iepriekš, vairs nebūs nekad. Ja agrāk noteicām toni, kā mēs komunicēsim, tad tagad to nosaka pati vide, jo cilvēki ikdienā daudz vairāk sākuši runāt viens ar otru digitāli, lieki netērējot laiku – komunikācijas ātrums iet mums pa priekšu,” atzīst J.Bunkus.

Konferences atklāšana notiks 20. aprīlī, kur klausītājus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis un komunikācijas aģentūras "A.W. Olsen&Partners" vadītāja Olga Kazaka.

Konference aizsāksies ar līderības tematiku, par kuru plašāk runās starptautiskie eksperti no Lietuvas un Turcijas. Iekšējās komunikācijas eksperte Vija Valentukonīte-Urbanavičiene uzstāsies par līderības komunikāciju pasaulē pēc pandēmijas, savukārt Turcijas Dogu universitātes Mediju studiju profesors Baris Kobans runās par jauno, sociālo mediju ētiku autoritāros režīmos.

Konferences turpinājumā Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētāja, “Discom” projekta akadēmiskā vadītāja Dana Rone dalīsies ar atziņām, kā jaunajiem profesionāļiem mācīt starpnozaru kompetences, bet Turības lektore,“Discom” projekta eksperte Daina Škuškovnika uzstāsies ar lekciju “Mūsdienu realitāte - starpnozaru prasmes”.

Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem valdes priekšsēdētāja Kristīne Tjarve prezentēs pētījumu par sabiedrisko attiecību profesijas jaunākajām tendencēm Latvijā, savukārt Polijas Jagiellonian universitātes eksperti Agņeška Gora un Jaceks Čaja runās par mediāciju un sarunu vešanu, bet reklāmas aģentūras “HAVAS CREATIVE LATVIA” vadītājs Ritvars Vulis dalīsies ar jaunākajām tendencēm digitālajā komunikācijā.

Pirmajā konferences dienā notiks arī paneļdiskusija “Nākotnes komunikācija digitālajā laikmetā”, lai apspriestu jaunākās tendences komunikācijas zinātnē. Eksperti diskutēs ne tikai par stratēģisku komunikācijas plānošanu, bet arī auditorijas pārzināšanu. “Komunikācijas mūsdienās pārspēj mūsu spējas sekot tai, tāpēc jaunas pieejas un tendences komunikācijā jāsaredz jau šodien, vai arī riskējam, ka nāksies saskarties ar krīzes komunikāciju” pauž J. Bunkus.

Savukārt zinātniskās konferences otrajā dienā, 21. aprīlī, Turības asociētās profesores Ivetas Liniņas vadībā norisināsies studentu sekcija, kura ietvaros notiks darbs četrās paralēlajās sekcijās – komunikācija un informāciju tehnoloģijas; uzņēmējdarbība un tūrisms, tiesību zinātne, starpnozaru prasmes izglītībā.

Konference norisināsies ERASMUS+ Stratēģiskās partnerības projekta „Starpnozaru prasmju attīstība sadarbībai un konfliktu risināšanai” ietvaros.


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!