Jaunumi

03.08.2022

Zināšanas publiskajā pārvaldē padara vadītāju daudzpusīgu dažādās jomās

Lai veidotu karjeru valsts vai pašvaldības iestādēs, kā arī nevalstiskās organizācijās, ir nepieciešamas plašas zināšanas valsts pārvaldes vadībā un tās juridiskajos aspektos. Vadītājiem jāmāk pieņemt atbildīgi lēmumi, kā arī jābūt spriest spējīgiem dažādu uzņēmējdarbību atbalstīšanā, lai sekmētu kopēju sabiedrības, darbinieku vai valsts labklājību.

„Mūsdienās, cilvēkiem, kuri vēlas strādāt publiskajā pārvaldē, valsts iestādēs vai dažādās nevalstiskās organizācijās, kabatā jābūt visaptverošām zināšanām no dažādām jomām, proti, komunikācijas prasmēm, spējām vadīt, juridiskie aspekti un, protams, jāpārzina pārvaldes sistēmas un to struktūra dažādas organizācijās,” stāsta Civilās aviācijas aģentūras Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs un Biznesa augstskolas Turība profesionālā maģistru studiju programmas „Publiskā pārvalde” absolvents Aivis Vincevs.

Aivis vēlējās papildināt jau iegūto jurista izglītību ar plašāku zināšanu kopumu dažādās jomās, tāpēc, aplūkojot Turības piedāvāto maģistru studiju klāstu, programma „Publiskā pārvalde” viņu uzrunāja visvairāk, jo studiju priekšmeti šķita interesanti un visaptveroši plašā spektrā, kā arī pati programma bija visai jauna. Aivis dalās ar savu pieredzi un ieteikumiem, kādēļ studēt studiju programmā „Publiskā pārvalde” un kā tā palīdzējusi viņam ikdienas darbos un karjeras pilnveidē.

Vairāku profesiju atzarojums programmā

Programma aptver dažādas citu profesiju jomas, kā, piemēram, komunikāciju, klientu un piegādātāju izpēti, dažādus juridiskus aspektus, kā arī darbu komandā un uzņēmuma vadību. Studiju kurss ir veidots, pielāgojoties biznesa videi un tiek atlasīti studiju priekšmeti, kas veidos mūsdienīgu vadītāju, kurš ir tālredzīgs un pratīs risināt dažādas problēmas uzņēmuma vadības līmenī.
Visaptverošas zināšanas, kas palīdz veidot kompetentu vadītāju
Darba tirgus kļūst arvien prasīgāks, tādēļ vadītājiem un vadošām amatpersonām uzņēmumos ir jākļūst arvien daudzpusīgākiem un jāaptver plašāks zināšanu un aktualitāšu lauks, lai kļūtu arvien konkurētspējīgāki un nestu organizācijai ne tikai kvalificētu profesionāli, bet arī jaunas idejas un vīziju, uz ko tiekties.

Diplomdarba izstrāde - visvērtīgākā pieredze

Citiem šķiet, ka diplomdarbs ir kaut kas, no kā vajadzētu baidīties, taču tā nebūt nav. Diplomdarba izstrāde un pats process ļāva man iedziļināties dažādās ar vadību un komunikāciju saistītās tēmās, kā arī ļāva izprast biznesa vidi un valstisko organizāciju darbību kopumā. Paša darba izstrādē bija jāpielieto dažādas pētījumu metodes, kuras palīdzēja aptvert izvēlēto tēmu no dažādiem leņķiem, kā arī kopumā rezultāti deva noteiktu pienesumu, jo aktualizēja problēmas, kuras nepieciešams risināt.

Mācītais tiek pielietots ik dienu

Iegūtās zināšanas un prasmes komunikācijā, kā arī vadībā, ētikā un citos priekšmetos noder ikdienā, gan pildot valdes locekļa amatu, gan darbā valsts pārvaldē, strādājot ar kolēģiem, klientiem un partneriem. Pilnveidotās prasmes nemanot kļuva par daļu no manas ikdienas un palīdzēja sasniegt nospraustos mērķus. Visaptveroša izglītība parāda arī vadībai, ka darbiniekam ir vēlme tiekties uz kaut ko augstāku un attīstīties, kā arī kļūt arvien aktuālākam, pilnveidoties un papildināt jau esošo zināšanu krājumu ar jaunākajām tendencēm un jomas specifiku.

Zināšanas par publisko pārvaldi noder ikvienam

Zināšanas publiskajā pārvaldē noder ikvienam, proti, programma palīdz izprast dažādus valstisku organizāciju procesus un to struktūras, bet arī pilnveido indivīda prasmes vadīt, komunicēt, pilnveidot un attīstīt tieši no vadītāja aspekta. Programmas mērķis ir radīt profesionāli ar vīziju un tieksmi sasniegt arvien augstākus mērķus un tiekties uz sava potenciāla maksimumu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.
Lai iestātos maģistra studiju programmā “Publiskā pārvalde” ar studiju ilgumu 1,5 vai 1,6 gadi, pretendentam jāuzrāda profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diploms, kas iegūts, pabeidzot vismaz 4 gadu studiju programmu sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību tematiskajā grupā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!