Jaunumi

26.06.2023

Vīna telpā Tinto Rīgā atklās pirmo Turības vēstniecību

Atzīmējot 30. jubilejas gadu, Biznesa augstskola Turība 28. jūnijā plkst.18.00 atklās pirmo Turības vēstniecību restorānā-vīna telpā Tinto, Rīgā, kurā augstskolas Juridiskā fakultātes pasniedzēji un nozares profesionāļi turpmāk neformālā gaisotnē pulcēs interesentus uz dažādiem radošiem pasākumiem un pēcpusdienām ar iedvesmojošām personībām.

Turpmāk, no šī gada 1. jūlija, vīna telpas Tinto viesiem būs arī lieliska iespēja darbadienās saņemt 10% atlaidi, nosaucot īpašo Turības paroli - TURĪTIS TINTO. Tāpat apmeklētajiem, baudot restorāna viesmīlību, būs iespēja ērti noskanēt QR kodu un uzzināt par daudzveidīgām studiju programmām. Varbūt tieši tas būs īstais brīdis un kalpos kā stimuls paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū, apgūstot jaunas zināšanas un iegūt jaunus biznesa kontaktus.

“Studijas vairs sen nav sēdēšana auditorijās, kur starp pasniedzēju un studentu ir vismaz 10 metru atstatums. Studijas ir mācīties dzīvot un strādāt. Un ne tikai klausīties par dzīvi un darbu, bet būt dzīvē un darbā jau studiju procesā. Tāpēc studijas Turībā iznāk pilsētā, tuvāk cilvēkiem, tuvāk uzņēmējiem. Mēs būsim pilsētā un cilvēkos ar saviem pasniedzējiem - dažādās lekcijās un, protams, ar saviem studentiem, kopā sapņojot un piepildot sapņus,” par iniciatīvu stāsta Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Biznesa augstskolas Turība Juridiskā fakultāte savu pirmo vēstniecību izvēlējās atklāt tieši sadarbībā ar vīna telpu Tinto, jo tas ir lielisks piemērs augstskolas vadmotīvam - biznesa domāšana katrā programmā. Restorāns ir ģimenes uzņēmums, ko vada Turības Juridiskās fakultātes pasniedzēja, zvērināta advokāte, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes pārstāve Eiropas Padomē, Turības Goda absolvente tiesību zinātnē Liene Cakare kopā ar savu vīru Artūru.

Liene ir advokāte jau trešajā paaudzē. Viņa izmanto savas zināšanas ļoti daudzās nozarēs – arī esot par pasniedzēju Turības Juridiskajā fakultātē, kur pasniedz kursus: “Komerctiesības”, “Juridisko dokumentu sastādīšana”, “Tiesību aktu jaunrade”, “Uzņēmējdarbības normatīvais regulējums”. Papildu nozīmīgajam darbam tiesību jomā, viņa paspēj arī vadīt vīna telpu, kas sākotnēji bija spontāna ideja, bet nu jau izvērtusies par ģimenes biznesu. Par to, kā nonāca pie idejas apvienot šīs divas jomas, Liene atzīst: “Ideja bija spontāna, jo pati jaunībā esmu strādājusi restorāna ASV un vīram vienmēr bija vēlme darboties paralēli bāru industrijā, kas negaidīti mūs ieveda sabiedriskās ēdināšanas biznesā. Es teiktu, ka šī joma prasa plašu juridisko zināšanu piemērošanu visā darbības ciklā, bet tajā pat laikā sniedz šo socioloģisko un psiholoģisko funkciju.”

Juridiskā fakultāte jau ir realizējusi vairākas radošas un sociālas iniciatīvas, kas aicina papildu tiešajiem darba un amata pienākumiem būt arī sociāli aktīvām un daudzpusīgām personībām, kuras kādu procentu no sava laika veltītu sabiedrībai, padarot Latviju labāku.

Tā, piemēram, Turības Juridiskās fakultātes studenti apvienojušies atbalsta komandā HELP, lai brīvprātīgi sniegtu juridiskās konsultācijas Rīgas pilsētas Jauniešu atbalsta centra bērniem un jauniešiem – bāreņiem un jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes iestādēm. Tāpat ir realizēts foto projekts “Ārpus ierastā”, kurā bija iespēja iepazīt augstskolas mācībspēkus ne tikai kā izcilus pasniedzējus, bet arī kā unikālas un spilgtas personības. “Ar šo projektu vēlējos parādīt pasniedzēju cilvēcīgo pusi un to, ka viņi nav tikai “sausi” profesionāļi - bez emocijām un dzīves vērtībām. Manuprāt, no zināšanām nav jēgas, ja nav atbilstošu morāles vērtību un pasaules kārtības izpratnes, kas ļauj šīs zināšanas piemērot sabiedrībai noderīgā veidā. Tādējādi mūsu pasniedzējiem ir jābūt laternai tumšā ceļā un iedvesmas avotam studentam. Ģeniāliem savā vienkāršībā – un tādi viņi ir,” stāsta Ivo Krievs.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni.

Augstskola piedāvā studēt kādā no 29 studiju programmām - sākot no uzņēmējdarbības, jurisprudences, organizāciju drošības, informācijas tehnoloģijām līdz tūrismam, komunikācijai un pasākumu producēšanai.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!