Jaunumi

07.03.2022

Viedokļu ringā eksperti diskutēs par pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā

Kā pašvaldība var veicināt uzņēmējdarbību savā teritorijā un kādas ir pašvaldību iespējas veidot pievilcīgu vidi uzņēmēju investīcijām, kas šobrīd ir Krievijas noteiktās ekonomiskās sankcijas ietekmē uzņēmējdarbību attīstību Latvijas pašvaldībās, par to eksperti diskusiju Biznesa augstskolas Turība rīkotajā viedokļu ringu “Pašvaldības loma uzņēmējdarbības attīstībā”. Diskusiju var vērot visus interesentus 24. martā plkst.18.00-19.00 tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Turības biznesa indeksa pētījumā Latvijas uzņēmēji ir novērtējuši pašvaldības darbības ietekmi uz uzņēmējdarbības attīstību tās teritorijā. Jaunākie dati liecina, ka 2021. gadā, nekā vairāk uzņēmēji ar iepriekšējiem trim gadiem, ka pašvaldības ar savu darbību tomēr traucējušas uzņēmējdarbības attīstību, to veicinājušas. 2021. gada uzņēmēju vērtējums bija nokrities no plus 0,4 līdz mīnus 5,3 punktiem.

Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs, un tajās piedalīsies:

  • Rīgas Metrapoles līdzpriekšsēdētājs, Latvijas Pašvaldību savienības valdes loceklis, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks;
  • Uzņēmēja, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe,
  • SIA “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja padomnieks Andris Vanags
  • Mārupes uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis.

Turības biznesa indekss ir pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem ietekmējošiem faktoriem. Pētījums veidos ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības vides un nozares ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtskākās problēmas un lielākās izglītības priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāju interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Vītoliņa,
Biznesa augstskolas Turība Attīstības direktore
vineta.vitolina@turiba.lv, tālr.26513292

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!