Jaunumi

13.08.2020

Vidzemes reģionā veicinās sadarbību starp uzņēmējiem un augstskolu

Lai sekmētu reģiona attīstību, nepieciešams nodrošināt ilgtspējīgas uzņēmējdarbības iespējas. To iespējams panākt, īstenojot mērķtiecīgu un regulāru sadarbību starp vietējām organizācijām, izglītības iestādēm un pašvaldības pārstāvjiem. Tādēļ, ceturtdien, 13. augustā, Cēsīs norisinājās tikšanās, kurā tika apspriesta reģionālās uzņēmējdarbības attīstība, tās pilnveidošana un ciešāka sadarbība ar augstākās izglītības nozari.

Sarunā piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis, Biznesa augstskolas Turība rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, Radošo industriju centra “Skola6” vadītāja Dita Trapenciere, Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles vadītāja Gita Janševica un Vidzemes plānošanas reģiona koordinatore remigrācijas jautājumos Ija Groza.

„Dialogs starp augstākās izglītības iestādēm, vietējām organizācijām un amatpersonām ir būtiska atslēga ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nodrošīnāšanai, līdz ar to arī reģionu attīstībai un ekonomiskajai stabilitātei. Lai iedzīvotājs justos pārliecināts par savu labklājību, ir nepieciešami vairāki instrumenti un atbalsts, kā nodrošināšanā var iesaistīties gan vietējās organizācijas, gan augstskola. Kopīgi identificējot un novēršot šķēršļus, kā arī meklējot risinājumus un iespējas, mēs spēsim uzlabot reģionalo attīstību,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles vadītāja Gita Janševica.

Sarunas gaitā tika izvirzīti vairāki mērķi: kopīgi plānot un sekmēt uzņēmējdarbības vidi reģionā, lai veicinātu ekonomisko attīstību un nodarbinātības līmeni; paaugstināt topošo vai esošo studentu interesi par uzņēmējdarbību un tautsaimniecību reģionos un samazināt reģionā dzīvojošo iedzīvotāju emigrāciju uz ārvalstīm. Sarunas dalībnieki vienojās par savstarpēji efektīvas sadarbības nodrošināšanu, izglītības un komunikāciju aktivitāšu īstenošanu un sabiedrības informēšanu par uzņēmējdarbības iespējām Vidzemē. Sadarbības rezultātā tiks rīkoti dažādi pasākumi, piemēram, hibrīdkonference par uzņēmējdarbības iespējām Vidzemē, jauniešu uzņēmējdarbības izglītošanas pasākumi, piemēram, projekti “Biznesa nakts”, “Uzņēmējdarbības skola” u.c.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!