Jaunumi

29.11.2021

Vidusskolēni no visas Latvijas iedvesmojas Uzņēmējdarbības skolas otrajā lekciju dienā

Biznesa augstskolas Turība īstenotā projekta Uzņēmējdarbības skola otrajā lekciju dienā ar tēmu Mazo detaļu lielā nozīme vidusskolēnus no vairāk kā 50 Latvijas mācību iestādēm uzrunāja uzņēmēja Marika Ģederte un Basketbola kluba Biznesa augstskola Turība galvenais treneris Raimonds Feldmanis, sniedzot pieredzē balstītus padomus karjeras mērķu sasniegšanai.

Kāpēc ir svarīgi dzīvē izvirzīt mērķus? Kā efektīvi plānot laiku to realizācijai? Un kāda nozīme tajā ir komandas darbam un saliedētībai? Uz šiem un citiem jautājumiem Biznesa augstskolas Turība organizētajā Uzņēmējdarbības skolas otrajā lekciju ciklā atbildēja vieslektori – Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte un Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola čempionu treneris, Basketbola kluba Biznesa augstskola Turība galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

Kā stāsta Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Anita Jozus, jaunieši vidusskolas vecumā nereti nonāk krustcelēs un nezina, ko tālāk darīt, kādu karjeras ceļu izvēlēties, līdz ar to šādas lekcijas ir ļoti vērtīgas, tās rosina uz pārdomām un veicina aktīvas diskusijas skolēnu vidū. Tāpat skolotāja novērojusi, ka lekciju saturs ir aktuāls ne tikai topošajiem uzņēmējiem, bet jebkuram jaunietim, kam nepieciešams uzmundrinājums un motivācija turpmākai attīstībai.

Savos iespaidos dalījušās arī Pļaviņu vidusskolas 10. klases skolnieces. “Uzņēmējdarbības skolas nodarbībās uzzinu daudzas lietas, ko skolā neiemāca. Dzirdētais paplašina redzesloku, liek uz lietām paskatīties no cita skatpunkta un motivē tiekties uz izvirzītajiem karjeras mērķiem,” saka Madara Smirnova. Arī viņas klasesbiedrenes Laila Bicāla un Adriāna Misiņa atzinīgi vērtē iespēju tikties ar sabiedrībā pazīstamiem un biznesā pieredzējušiem nozares speciālistiem, dzirdēt viņu pieredzes stāstus un gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Uzņēmējdarbības skola ir Biznesa augstskolas Turība īstenots projekts, kura mērķis ir veicināt vidusskolēnu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstinot ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību. Kopumā projektam pieteikušies ap 300 vidusskolēniem no vairāk kā 50 skolām visā Latvijā – Rīgas, Ķekavas, Iecavas, Vecumniekiem, Jelgavas, Dobeles, Nīgrandes, Kalnciema, Talsiem, Kuldīgas, Ventspils, Priekules, Nīcas, Liepājas, Valmieras, Balviem, Pļaviņām, Rudzātiem, Rēzeknes, Daugavpils un Alūksnes –, un dalībnieku skaits ik gadu turpina pieaugt.

Nākamā Uzņēmējdarbības skolas diena norisināsies jau 16. decembrī, kad ar tēmu Izbruģē vēl nebijušu ceļu jauniešus uzrunās digitālā mārketinga profesionālis un Turības lektors Gundars Strazdiņš, kā arī SIA Milzu! dibinātājs un līdzīpašnieks Enno Ence.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!