- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Veidos digitālos izglītības rīkus drošības risku pārvaldībai
Drošības jautājumi un ar to saistītās tēmas kļuvušas arvien aktuālākas, tāpēc, ņemot vērā notiekošo pasaulē, Biznesa augstskola Turība kopā ar vēl piecās augstskolām no Spānijas, Lietuvas, Somijas, Norvēģijas un Nīderlandes veidos ilgtspējīgus un modernus drošības risku pārvaldīšanas pamatprincipus un vadlīnijas, ko varēs iekļaut augstākajās izglītības iestādēs kā mācību saturu, un izveidos ilgtspējīgu drošības profesionāļu tīklu.
ERASMUS+ projekta ‘’Digitālās izglītības instrumenti drošības risku pārvaldībai” ietvaros tiks izstrādāti visaptveroši un aktuāli digitālie mācību materiāli un rīki, kas būs apkopoti vienā tīmekļa platformā, kas saturēs jaunāko informāciju par drošības risku pārvaldības aspektiem. Platforma būs pieejama visiem drošības ekspertiem, studentiem un pasniedzējiem.
Tāpat projekta ietvaros tiks izveidots ilgtspējīgs Eiropas universitāšu drošības speciālistu tīkls, kā arī tiks radīta stabila bāze vienotiem un kvalitatīviem mācību materiāliem jebkurai Eiropas Savienības (ES) universitātei drošības jomā. Lai notestētu izstrādātos materiālus un rīkus, tiks organizēts intensīvais kurss studentiem no visām projektā iesaistītajām valstīm.
Projekta ietvaros ir izveidota sadarbība ar partneraugstkolām no Spānijas, Lietuvas, Somijas, Norvēģijas, Nīderlandes un Latvijas. Biznesa augstskola Turība uzņēmusies būt par projekta vadošo partneri, no Latvijas puses kā ekspertus, pieaicinot savu sadarbības partneri - Drošības profesionāļu asociāciju. Projekta dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi, sniegs dažādus priekšlikumus, palīdzēs izstrādāt nepieciešamos materiālus un iezīmēs problēmas, ar kurām drošības speciālisti saskaras, piemēram, migrāciju, kiberuzbrukumiem un citām jaunām grūtībām, tostarp, vīrusu izraisītu krīzi.
Drošības profesionāļu asociācijas (DPA) valdes loceklis Kārlis Apalups uzsver: "Starptautisku projektu mērķis, īpaši Eiropas Savienībā, ir dalīties ar pieredzi un vienādot standartus paceļot tos augstā līmenī. Latvijai ir vēl daudz ko mācīties par drošību no citām Eiropas Savienības un pasaules valstīm, tāpēc ir īpaši svarīgi, ka šajā projektā kopā ar citu valstu partneriem izstrādāsim tieši drošības digitālos izglītības līdzekļus, kas ļaus gan Latvijas pieredzi nodot citu valstu partneriem, gan Latvijai pārņemt to valstu pieredzi, kuras jau 50 gadus atpakaļ sāka runāt par to, ko mēs vēl tagad nevēlamies pieņemt par pašsaprotamu. Šī projekta rezultāti paver Latvijas drošības nozares durvis uz pasauli plašāk."
“Ir svarīgi izprast jauno drošības speciālistu zināšanu un prasmju kopumu, kas ļautu veiksmīgu vadīt riskus, darbojoties dažādos tautsaimniecības sektoros un uzņēmumos. Šodien drošības speciālista pienākumi sniedzas pāri materiālo vērtību apsargāšanai, drošības speciālistam, šodien ir jāspēj palīdzēt dažādās drošības krīzes situācijās, jāspēj arī novērst iespējamos drošības riskus. Šajā nozarē joprojām pietrūkst augsti kvalificētu speciālistu, kas spēj orientēties un uz drošību skatīties plašāk – gan nodrošinot fizisko apsardzi, gan orientējoties darba drošībā, gan ugunsdrošībā. Tādēļ ir svarīgi veidot attiecīgus soļus šādu speciālistu veidošanai, pielāgojot skolu izglītības modeļus, kā to dara citās valstīs. Jāveido skaidra izpratne par drošības speciālista nozīmi uzņēmumā un jānodrošina drošības kvalitāte augstā līmenī. Katram drošības speciālistam ir jādarbojas tā, lai jau pirmsākumos spētu novērtēt potenciālos riskus un tos novērst, tai skaitā, veicinot arī sadarbību starp privāto un publisko sektoru dažādos ar drošību saistītos pasākumos,” piebilst projekta eksperte un Turības Juridiskās fakultātes prodekāne Ivita Kīsnica.
Savukārt 2024. gada rudenī notiks vairāki informatīvi pasākumi – starptautiska konference Latvijā, nacionālie semināri Nīderlandē un Somijā un tiešsaistes pasākumi, ko organizēs Spānijas, Norvēģijas un Lietuvas partneri.
Projekts “Digitālās izglītības instrumenti drošības risku pārvaldībai” tiks īstenots līdz 2024. gada beigām”, un tas tiek finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA220-HED-000023056.