Jaunumi

17.11.2021

Valsts svētkos Biznesa augstskolas Turība studenti dāvina Drosmes kasti Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, Biznesa augstskolas Turība studenti, pedagogi un darbinieki iepriecināja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazos pacientus, dāvinot bērniem un jauniešiem Drosmes kasti.

Drosmes kastēs gan Bērnu slimnīcas mazie, gan gandrīz jau pieaugušie pacienti rod papildu iedrošinājumu varonīgi izturēt nepieciešamās procedūras, kā arī jaukus pārsteigumus, ja kādus īpašus svētkus nākas pavadīt slimnīcas telpās. Un arī šoreiz Latvijas dzimšanas dienā sarūpēts Drosmes kastes pārsteigums.

Drosmes kastē mazie pacienti varēs izvēlēties dažādas jaukas lietiņas, piemēram, galda spēles, mīkstās rotaļlietas, pasaku grāmatiņas un kancelejas preces, zīmēšanas otiņas, akvareļu krāsas, zīmuļi, vaska krītiņi.

Drosmes kasti ar sirsnīgo Turības sveicienu iesaiņoja un nogādāja augstskolas studenti, pārstāvot dažādus studiju virzienus - topošos uzņēmējus, juristus, pasākumu organizatorus, komunikatorus, informācijas tehnoloģiju, loģistikas un organizāciju drošības speciālistus.

“Valsts vislielākā vērtība ir tās cilvēki, tāpat kā augstskolai - studenti un tās pasniedzēji, tāpēc ikvienam no mums ir jāspēj būt sociāli atbildīgam, iejūtīgam un izpalīdzīgam, atbalstot tos, kuriem kādā brīdī neklājas viegli. Jāspēj otru iedvesmot un palīdzēt būt drosmīgiem pārvarēt grūtības. Tāpēc ļoti ceram, ka mūsu “Drosmes kaste” iepriecinās slimnīcas bērnus un jauniešus un palīdzēs viņiem ātrāk kļūt veseliem“, uzsver Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Arī augstskolas Turība Studentu pašpārvaldes prezidente Nikola Kovaļevska atzīst: “Ikvienam cilvēkam ir nepieciešams laiku pa laikam sildīt ne tikai savu tuvinieku sirsniņas, bet arī kāda šķietami sveša cilvēka, īpaši, ja tas ir kāds bērns. Mēs visi bērnībā esam bijuši slimnīcā, un noteikti tas nav bijis baudāms process. Tāpēc ir svarīgi neaizmirst mazos ķiparus, kuriem neklājas viegli un nepieciešams kāds atbalsts. Šobrīd šajā saspringtajā studiju laikā nevienam studentam nenāktu par sliktu apstāties, uzelpot un uzdāvināt nelielu prieku kādam bērnam, tādā veidā iegūstot arī sev sirdsmieru un gandarījumu par paveikto! ”

Turības Drosmes kasti svinīgi saņēma Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pacientu pieredzes daļas projekta vadītāja Austra Straume. “Līdzīgi kā citur pasaulē, arī pie mums Drosmes kastes piepildīšana ir ziedotāju ziņā, tādēļ mēs esam no sirds priecīgi un pateicīgi par katru šādu iniciatīvu. Drosme mūsu pacientiem ir nepieciešama nepārtraukti, neatkarīgi no vecuma, gadalaika vai manipulācijas smaguma un ir diezgan apbrīnojami, cik ļoti šis mazais apbalvojums palīdz gan konkrētajā apmeklējuma reizē, gan kā pozitīva atmiņa, kas palīdzēs nebaidīties arī nākotnē”, pauž A. Straume.

Kā norāda Bērnu slimnīca, tad “neatkarīgi no tā, vai bērni pie mums ierodas uz vienu vizīti vai pavada te ilgāku laiku, vai tas ir mazs ķipars vai gandrīz pieaugušais, viņi visi ir vislielākie drosminieki un visīstākie supervaroņi. Par katru drosmīgi izturētu izmeklējumu viņi ir pelnījuši mazu apbalvojumu, ko var sniegt iespēja ienirt Drosmes kastē un izvēlēties sev vistuvāko balvu par varonību, kaut uz mirkli aizmirst sāpes, bailes un bažas.”

Biznesa augstskola Turība aicina ikvienu Latvijas dzimšanas dienas mēnesī paveikt kādu labu darbu, sniedzot palīdzīgu roku tam, kuram tā šobrīd ir ļoti vajadzīga. Veidosim kopā mūsu Latviju labāku un drosmīgāku.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!