Jaunumi

05.10.2023

Valodu katedras docente Valērija Drozdova uzstājas starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdē

26. septembrī Starptautiskā tūrisma fakultātes Valodu katedras docente Valērija Drozdova piedalījās starptautiskajā tiešsaistes konferencē “Studies-Business-Society: Present and Future Insights VIII” Klaipēdas Universitātē, Lietuvā. Viņa prezentēja plenārsēdes referātu “Insights into the Future: Understanding Digitalization Challenges in Intergenerational Context”.

Valērijas prezentācija risināja izaicinājumus, kas saistīti ar jauno tehnoloģiju un digitalizācijas izmantošanu vecākajām paaudzēm, konkrēti, pieaugušajiem pēckara, jeb dzimstības uzplaukuma paaudzei (angļu: baby boomers). Tā ietvēra dažādus aspektus, piemēram, digitalizācijas vispārējos izaicinājumus, potenciālos šķēršļus un draudus, ar kuriem saskaras vecāka gadagājuma cilvēki, nākotnes problēmas, digitālo plaisu un atšķirību starp tehnoloģiski prasmīgām jaunākajām paaudzēm un vecāka gadagājuma cilvēkiem, vecuma pamatotu tehnisko diskrimināciju. Nobeigumā runātāja uzsvēra nepieciešamību iesaistīt visus interesentus, ieskaitot izglītības speciālistus, uzņēmējus un sabiedrības pārstāvjus, iespējamajos risinājumos, lai uzlabotu digitālo tehnoloģiju sapratni un to lietojumu vecākajām paaudzēm. Valērija Drozdova aicināja veidot sadarbību starp izglītotājiem, uzņēmējiem un sabiedrību kopumā kā līdzekli, lai veicinātu digitālo tehnoloģiju integrāciju vecākajām paaudzēm.

Pētījums tapis Valodu katedras īstenotā NordPlus projekta „NordTourNet-3: Solving Communication Problems of Different Generations in Tourism Companies“ ietvaros, kurā tika intervēti tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadītāji, pētot uzņēmumu iekšējo un ārējo komunikāciju dažādu paaudžu starpā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!