

- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Vairāk nekā 300 skolēni pulcējas Turībā Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākumā

2025.gada 25. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisinājās Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākums, kurā pulcējās jaunieši no dažādām Latvijas vidusskolām, lai pārbaudītu savas zināšanas, piedalītos izglītojošās un radošās aktivitātēs, kā arī iedvesmotos no pieredzējušiem uzņēmējiem un lektoriem.
Pasākumu atklāja Biznesa augstskolas Turība rektore, profesore Zane Driņķe, uzrunājot klātesošos ar iedvesmojošiem vārdiem par uzņēmējdarbības nozīmi un aicinot skolēnus smelties motivāciju no sev tuviem cilvēkiem – vecākiem, draugiem, uzņēmējiem un elkiem.
Dienas gaitā skolēni piedalījās vairākās aktivitātēs, tostarp klausījās iedvesmojošu lekciju no Start-up "Dealita.ai" dibinātājas un Turības absolventes Intas Bušas, kura dalījās savā pieredzē, uzsverot, ka vadīt uzņēmumu 24 gadu vecumā ir iespējams. Viņa aicināja jauniešus būt neatlaidīgiem un uzsvēra, ka īstu uzņēmēju raksturo spēja piecelties pēc neveiksmēm.
Savukārt inovācijas entuziasts Igors Uhaņs iepazīstināja dalībniekus ar ģeneratīvā mākslīgā intelekta (GenAI) iespējām un riskiem uzņēmējdarbībā, vieslekcijā “Mākslīgais intelekts – drauds tavām iespējām”.
Skolēniem bija iespēja apliecināt savas gūtās zināšanas, piedaloties zināšanu testā, kurā pirmo vietu un augstākos rezultātus uzrādīja Talsu 2. vidusskolas skolniece Keita Kleinberga, 2. vieta tika piešķirta Babītes vidusskolas skolniecei Esterei Riekstiņai, savukārt 3. vietā ierindojās Talsu 2. vidusskolas skolniece Keita Lība Andiņa. Laureātes saņēma apliecinājumu par piešķirtu atlaidi pirmajam studiju gadam studijām Biznesa augstskolā Turība.
Pasākuma ietvaros norisinājās arī radošais video konkurss, kurā skolēni komandās atspoguļoja savu redzējumu par uzņēmējdarbību un projekta laikā gūtās atziņas. Labākie video autori saņēma īpašas balvas no Biznesa augstskolas Turība.
Kamēr skolēni piedalījās aktivitātēs, pedagogiem tika piedāvāta iedvesmas meistarklase, kurā tika veidoti unikāli garšvielu maisījumi un notika neformāla tikšanās ar augstskolas vadību.
Īpaši pateicamies Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājai Aigai Cunskai par profesionālu atbalstu un ieinteresētību, kas palīdzēja skolēnu komandai izcīnīt 1. vietu praktisko uzdevumu izpildē. Engures vidusskolas skolotājai Dinai Tohvai par 2. vietu un Talsu 2. vidusskolas skolotājai Initai Priekulei par 3. vietu un par nozīmīgu ieguldījumu un skolēnu iedvesmošanu dalībai Uzņēmējdarbības skolas projektā. Komandas izcilais sniegums apliecina ne tikai jauniešu potenciālu uzņēmējdarbībā, bet arī pedagoga nozīmīgo lomu viņu izaugsmē.
Projekta īstenošanu atbalstīja: Biedrība “Mārupes uzņēmēji”, SIA “Rev.eko”, SIA “Lotos Pharma”, SIA “Prolux”, SIA “TRODO”, VAS Starptautiskā lidosta “Rīga” un SIA “CENTRS SEVII”. Šie partneri pasniedza pārsteiguma balvas aktīvākajiem pedagogiem un godalgotajiem skolēniem, savukārt Biznesa augstskola Turība izcilniekiem sniedza iespēju studēt izdevīgāk kādā no tās bakalaura programmām.
Šogad Uzņēmējdarbības skolā piedalījās 861 skolēns no 27 Latvijas pilsētām un novadiem, tostarp Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Valmieras, Ventspils, Rēzeknes, Siguldas, Talsiem, Engures, Babītes un citiem. Projekta laikā tika organizētas piecas tiešsaistes nodarbības par tēmām, kas aptver uzņēmējdarbības pamatus, finanšu un mediju pratību, personīgā zīmola veidošanu, investīciju piesaisti un ceļu no idejas līdz biznesam.
Paldies projektā iesaistītajiem lektoriem: Silvestram Savickim, Ievai Brukslei, Kristīnei Mennikai, Rūdolfam Rozem un Miķelim Visockim par vērtīgo pieredzes dalīšanos.
Uzņēmējdarbības skolas mērķis ir veicināt vidusskolēnos interesi par uzņēmējdarbību un tās saistītajām tēmām, attīstot starpnozaru prasmes un tā dēvētās “soft skills”. Līdz šim projektu absolvējuši jau vairāk nekā 1200 skolēni.
Biznesa augstskola Turība ir viena no darba devēju visaugstāk novērtētajām augstākās izglītības iestādēm Latvijā, piedāvājot studentiem biznesā balstītu, praktisku un starptautisku izglītību, kur 60% studiju laika tiek veltīti praktiskām nodarbībām.