Jaunumi

13.12.2021

Uzņēmēju aptauja: Turība ir līdere privāto biznesa augstskolu vidū

Pētījuma centra SKDS veiktajā uzņēmēju aptaujā Biznesa augstskola Turība ir atzīta par līderi privāto biznesa augstskolu vidū. Savukārt, vērtējot visas augstskolas, tostarp, arī valsts augstskolas, kas piedāvā biznesa izglītību, Turība atkārtoti ierindojas 3. vietā.

Aptaujas ietvaros tika apkopoti uzņēmēju uzskati par to, kuras augstskolas, kas darbojas biznesa izglītības jomā, ir atzītākās. Atbilstoši aptaujas rezultātiem topa pirmajā pozīcijās ierindojas Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Biznesa augstskola Turība. TOP3 augstskolas atkārtoti saglabājušas savas līderpozīcijas, jo atzinīgi tikušas novērtētas arī iepriekšējos gados.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš norāda: “Par spīti aizvadītā gada pārbaudījumiem, jau ceturto gadu pēc kārtas uzņēmēji ierindojuši topa augšgalā vienas un tās pašas augstskolas, kas liecina par gadu gaitā pārbaudītu izglītības kvalitāti, par ko uzņēmēji izveidojuši stabilu viedokli. Minētās augstskolas ieguldījušas daudz darba gan izglītības kvalitātes nodrošināšanā arī iepriekš nepieredzētajos attālināto mācību apstākļos, gan komunikācijā ar sabiedrību, un aptaujas rezultāti liecina, ka uzņēmēji to novērtē”.

“Mūsu augstskolas izglītības pievienotā vērtība ir studiju process, individuāla attieksme un uzņēmējdarbības vides radīšana, kas rezultējas atbilstošā un jēgpilnā izglītībā. Studiju procesā tiek izstrādātas biznesa idejas un veidota cieša sadarbība ar darba devējiem dažādos aspektos. Un šāda pieeja ir attaisnojusies,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Analizējot datus dažādās nozarēs, secināts, ka visās pārstāvētajās - ražošanas, tirdzniecības, būvniecības un pakalpojumu - nozarēs uzņēmēji vienlīdz atzinīgi novērtējuši Biznesa augstskolu Turība, to ierindojot 3. vietā. Būvniecības nozarē visatzītākā ir Rīgas Tehniskā universitāte, un otro vietu ieņem Latvijas Universitāte. Savukārt ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu nozarēs priekšroka tiek dota Latvijas Universitātei, bet otrajā vietā šeit ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte.

Pētījums veikts 2021. gada novembrī, aptaujājot 750 dažādu nozaru un reģionu uzņēmējus visā Latvijā. Uzņēmēji vērtē augstskolas biznesa jomā kopš 2015. gada.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!