Jaunumi

28.04.2022

Uzņēmējdarbības skolu jau absolvējuši vairāk kā 700 vidusskolēnu no visas Latvijas

27.aprīlī noslēdzās Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības skolas šī gada projekts, kura ietvaros sešu mēnešu garumā uzņēmēji, nozaru eksperti un mentori tiešsaistē pasniedza lekcijas vidusskolēniem no visas Latvijas, nododot savas zināšanas un pieredzi par dažādām tēmām – uzņēmējdarbību, komunikāciju, tūrismu, drošību un citām nozarēm.

Projekts norisinās jau septīto gadu, un tā mērķis ir iedvesmot jauniešus un sniegt iespēju viņiem iegūt praktiskas zināšanas no pieredzējušiem dažādu profesiju pārstāvjiem, lai veicinātu interesi un izpratni par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veiksmīgu īstenošanu, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.

Pļaviņu vidusskolas ekonomikas skolotāja, karjeras konsultante Ingrīda Bērziņa stāsta, ka „skolēni atzinīgi novērtē profesionāļu vadītās nodarbības, akcentējot to lomu personības izaugsmē, mērķu izvirzīšanā un karjeras lēmumu pieņemšanā. Skolas kolektīvs atzinīgi novērtē dalību Uzņēmējdarbības skolā. Būsim pateicīgi par iespēju turpināt iesākto sadarbību arī turpmāk.”

„Tā kā skolēni vidusskolā sev izvēlējušies specializāciju "Uzņēmējdarbība", tad Uzņēmējdarbības skola viņiem palīdz gūt ieskatu šajā jomā, par kuru viņiem līdz šim ir stipri nekonkrēts un pat rožains priekšstats. Cik nodarbībās dzirdētais tiks likts aiz auss un ņemts pie sirds, tagad ir viņu pašu ziņā. Visi ir apņēmības pilni kļūt par zinošiem un varošiem biznesmeņiem. Lai veicas! Latvijai vajadzīgi saimnieciski ļaudis,” piebilst Valmieras 5.vidusskolas 10.a klases audzinātāja Līga Kliesmete.

Uzrunājot jauniešus projekta noslēgumā, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis pateicās gan skolēniem, kuriem šis projekts ieinteresēja, gan skolotājiem, kuri iesaistīja skolēnus un sniedza padomus, kā uzlabot esošos pasākumus. Viņš izteica cerību, ka arī turpmāk no skolēnu puses būs tikpat liela interese un ka nākamajā projekta gadā Uzņēmējdarbības skola varēs notikt klātienē.
Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākumā piedalījās arī influenceris un radio personība Lauris Zalāns, kurš iedvesmojošas sarunas laikā dalījās ar savu dzīves pieredzi un motivēja jauniešus nebaidīties atšķirties, darīt vēl vairāk un neapstāties pie sasniegtā.

Noslēgumā, atbildot uz testa jautājumiem par visiem nodarbībās apgūtajiem tematiem, ikviens dalībnieks saņēma Apliecinājumu par Uzņēmējdarbības skolas absolvēšanu. Trīs vidusskolēni ar labākajiem testa rezultātiem saņēma balvu – Sertifikātu mācību maksas atlaidei pirmajam studiju gadam.

Šogad projektā piedalījās skolēni vairāk kā no 50 dažādām Latvijas skolām. Šobrīd Uzņēmējdarbības skolu absolvējuši kopumā vairāk nekā 700 skolēni. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!