- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Uzdrīkstēties nebaidīties un gūt pieredzi
Saulainajā rudens dienā acis priecē Latvijas skaistums, krāsainās lapas un rudens ir ļoti pateicīgs laiks, kad izbaudīt krāšņus skatus, tostarp, arī Līgatnē, kur aktīvi rosās Līgatnes Tūrisma un informācijas centra vadītāja, Pašvaldības aģentūras “Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs” dierektora p.i. Santa Jermičuka, kura strādā kā vieslektore Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiālē kā arī ir šīs augstskolas absolvente.
Kādu studiju programmu esat absolvējusi Turībā? Kas Jūs motivēja sākt studijas Turībā?
Turību esmu absolvējusi divreiz, pirmajā reizē sāku studēt studiju programmā Uzņēmējdarbība, tā iemesla dēļ, ka biju uzsākusi jau pati savu uzņēmējdarbību un pietrūka nepieciešamās zināšanas, kā vadīt uzņēmumu, nebija skaidri dažādi juridiskie aspekti, kas saistīti ar uzņēmējdarbību. Pabeidzu bakalauru programmu, tad sekoja neliela pauze no mācībām, un atkal nolēmu studēt, šoreiz maģistru programmā Publiskā pārvalde, kura bija visai jauna, man šķiet, otrais vai trešais gads bija apritējis šai programmai, taču šķita interesanta un noderīga karjeras attīstībai.
Ar kādām sajūtām atminaties studiju laikus?
Pozitīvi, kā jau visiem studentiem studiju laikā, mums bija interesants kolektīvs vakara studiju grupā, ļoti patika, ka visas praktiskās darbības varēju veikt savā uzņēmumā, gūto teorētisko bāzi, pilnveidot sava uzņēmuma vidienē un praktizēt reālā darba vidē ar klientiem.
Vai ir bijis arī kāds kuriozs gadījums?
Mēs esam rakstījuši pretenzijas vēstuli par pasniedzēju nomaiņu, noteiktā priekšmetā, taču dzīvē vienmēr viss nāk atpakaļ, jo tagad arī pati esmu lektore un ar šo pasniedzēju esam kolēģi, tādēļ ar humoru atminamies par to, kā dzīvē ceļi saved kopā, taču neturam viens uz otru ļaunu prātu.
Kāda tagad ir sajūta pašai būt par pasniedzēju Turībā?
Tas bija izaicinājums, taču savus studiju kursus bāzēju uz pieredzi un situācijām pašai savā uzņēmumā, tā studenti var redzēt uzņēmējdarbības reālo pusi, viss uz praktiskās bāzes balstīts – kļūdas, pieredze, pacēlumi un kritumi.
Kas ir lielākais gandarījums pedagoga darbā?
Patīkami redzēt tik daudz dažādu un talantīgu indivīdu, kuri jau ieguvuši izglītību un absolvējuši dažādas izglītības iestādes, piemēram, mūzikas akadēmiju, jūrniecības skolu, amatniekus un citas, taču sajūt vēlmi celt savas kompetences un zināšanas mārketingā, un pārdošanā, tas piešķir inetersantu domapmaiņu lekciju laikā. No katra kaut ko varu iemācīties, un viņi tāpat no manis.
Vai atšķiras studenti šobrīd no tā laika, kad pati studējāt?
Tad, kad es studēju, bija šaurs diapazons ar iespējām kaut ko studēt, primāri, bija daži zinātnes priekšmeti, taču padziļināti priekšmeti, kas akcentēti uz vienu novirzienu nebija, tādēļ jānovērtē, ka studentiem tagad ir iespējas izzināt daudz un dažādas industrijas un jomas. Varētu teikt, ka laikā, kad pati studēju, studenti bija zinoši vairāk eksakto priekšmetu tēmās, taču mūsdienās studentiem ir virspusējas zināšanas dažādās jomās, ko viņi spējuši iemācīties arī ārpus klases. Jāsaka, ka lielākā atšķirība starp toreiz un tagad ir iespējas.
Ar ko pašlaik nodarbojaties? Un kas Jūs aizrauj Jūsu darbā?
Pašlaik mazliet esmu pakāpusies nost no uzņēmējdarbības, strādāju pašvaldībā kā Līgatnes Tūrisma informācijas centra vadītāja, ļoti patīk tas ko daru, jo notiek pozitīva komunikācija ar viesiem, apmeklētājiem, tūristiem. Sāku pašvaldībā strādāt, jo vēlējos izzināt, kā darbojas pašvaldību un valsts sektors. Mani aizrauj pati Līgatne, patīk redzēt attīstību un sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī ir gandarījuma sajūta, ka Līgatnes tēls un vārds izskan Latvijā un Eiropā, kad citi novērtē to kā pievilcīgu tūrisma vietu un galamērķi.
Kādu padomu Jūs sniegtu Turības studentiem un tiem, kas vēl grasās studēt?
Galvenais ir uzdrīkstēties, pati sāku studēt salīdzinoši vēlu, tādēļ nevajag baidīties uzņemties atbildību, saprotu, ka ir grūti studentiem, it īpaši dienas studentiem, kuriem nav patstāvīgi ienākumi un ir grūti atrast prakses iespējas jau studiju laikā, ja studijas notiek dienas laikā, tādēļ iesaku, uzdrīkstēties, darīt, lai arī kas notiktu, tas būs Tavs pieredzējums.
Vai varat ieteikt kādus trikus, lai studentiem būtu vieglāk piecelties no rīta?
Vajag pārkāpt pāri savam slinkuma slieksnim un saskatīt rīta stundā šo foršo sajūtu, ka esi iesācis rītu laicīgi un esi gatavs mesties dienas saspringtajā ritmā mierīgs un sakārtots, man personīgi, sports ir laba motivācija, jo pēc rīta skrējiena jūtos pamodusies un pozitīvi uzlādēta visai dienai.