Jaunumi

06.04.2023

Uzdrīkstēšanās izkāpt no komforta zonas

Sakravāt mantas un vienai doties uz otru Eiropas malu, nezinot, kas mani tur sagaida, bija milzīgs solis ārpus komforta zonas. Sveša valsts, kardināli atšķirīga kultūra, nepazīstami cilvēki apkārt – tas viss sākumā šķita pat ļoti biedējoši. Nenoliedzami, sākums bija grūts, jo apkārt nav nekā pazīstama un pierasta. Taču man izdevās pielāgoties un atrast savu vietu.

Portugāles eksotiskais reģions – Algarve

Izvēloties galamērķi, ne mirkli nešaubījos, ka tā būs tieši Portugāle. Lai gan ne reizi nebiju bijusi šajā valstī un konkrētajā reģionā - Algarvē -, mani uzrunāja skaistā daba, okeāna tuvums un karstais klimats. Ne velti saka, ka Algarvē ir 300 saulainas dienas gadā – esot tur, saule lutināja katru dienu. Tas arī izskaidro portugāļu allaž smaidīgās sejas un milzīgo dzīvesprieku. Tāpat arī visapkārt augošās palmas un citrusaugļu koki sniedz šim reģionam eksotiku.

Labākās sērfošanas pludmales Eiropā

Tas, ka dzīvoju nelielā pilsētiņā blakus okeānam, noteikti prombūtni no mājām padarīja vieglāku. Esmu uzaugusi blakus Baltijas jūrai netālu no Liepājas, līdz ar to ūdens tuvums man ir ļoti svarīgs un sniedz māju sajūtu. Tā kā līdz vietējai pludmalei bija tikai pārdesmit minūšu brauciens, uz turieni devos bieži. Izmēģināju arī sērfošanu, kas Portugālē ir ļoti izplatīts gan kā sporta, gan brīvā laika pavadīšanas veids, un par to esmu ļoti priecīga. Sērfošana mani saveda kopā ar vēl kādu latviešu meiteni, ar ko draudzība turpinās arī pēc atgriešanās Latvijā. Lai gan šo sporta veidu, esot Portugālē, apguvu vien iesācēja līmenī, tas man sniedza ļoti lielu prieku un gandarījumu pēc katras sērfa nodarbības, tādēļ skaidri zinu, ka turpināšu piekopt šo hobiju arī turpmāk.

Studijas Portugālē

Arī studiju procesā Algarves universitātē bija ļoti jūtama portugāļiem raksturīgā nesteidzība. Ja man jāsalīdzina, uzskatu, ka šeit Latvijā pasniedzēji studentiem sniedz daudz plašāku ieskatu katrā tēmā. Priecājos, ka Turības pasniedzēji tiešām cenšas sniegt studentiem pēc iespējas vairāk zināšanu. Portugālē daudz vairāk bija jādarbojas patstāvīgi, taču bija ļoti interesanti iepazīties ar to, kā studiju process norit citur.

Izmantot katru iespēju

Šis brauciens noteikti mani ir mudinājis vairāk teikt “jā” iespējām, kas tiek piedāvātas, kā arī sniedza plašāku skatu uz pasauli. Lai arī sākumā bija grūti iejusties citā kultūrā, jo tik ļoti pierasts pie vietējās, atgriežoties Latvijā, līdzi paņēmu arī nelielu daļiņu no portugāļu dzīvesstila – vienkāršību, dzīvesprieku un nesteidzību.

Esmu patiesi pateicīga, ka Turība saviem studentiem piedāvā iespēju piedalīties Erasmus programmā un doties uz dažādām Eiropas valstīm, lai gūtu pieredzi un jaunus iespaidus. Uzskatu, ka šī iespēja vismaz vienu reizi ir jāizmanto ikvienam. Lai arī sākumā tas var šķist biedējoši, tas ir tā vērts. Šis bija neaizmirstams piedzīvojums, kas ļāva man uzzināt daudz ko jaunu par sevi, iegūt jaunus draugus un lika izkāpt ārpus manas komforta zonas. Ja kāds vēl nav izmantojis šo fantastisko iespēju, tad noteikti varu teikt, ka nav jāgaida “īstais brīdis”, ir vienkārši jādodas, jo, “kad tad, ja ne tagad”!

Laura Maisiņa,
Turības 3. kursa studente
studiju programmā “Pasākumu producēšana un vadība”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!