Jaunumi

21.11.2023

UVF dekāne piedalās starptautiskā konferencē par mākslīgo intelektu biznesa izglītībā

No 15. līdz 17. novembrim Biznesa augstskolas Turība dekāne Evija Kļave piedalījās Eiropas vadības attīstības fonda (EFMD) ikgadējā konferencē par uzņēmējdarbības vadības bakalaura līmeņa programmu aktualitātēm, kas norisinājās Ungārijā, Budapeštas Corvinus Universitātē. Šī gada konferences tēma "Mākslīgais intelekts un bakalaura līmeņa biznesa izglītība: kur esam un kurp dodamies?"

Bakalaura programmas ir atspēriena punkts profesionālajā karjerā, un daudziem jauniešiem tā ir pirmā saskarsme ar akadēmisko vidi. Ņemot vērā jaunās studentu paaudzes mainīgās vēlmes arī izglītībai bakalaura programmās ir savi unikāli izaicinājumi. Un viens no šādiem izaicinājumiem ir mākslīgā intelekta “ienākšana” augstākās izglītības procesā.

Ģeneratīvā mākslīgā intelekta uzplaukums ir licis biznesa augstskolām visā pasaulē domāt, kā rīkoties ar mākslīgo intelektu, kā izvairīties no tā, lai studenti neizmantotu mākslīgo intelektu uzdevumu plaģiātisma nolūkos. Plašākā perspektīvā tas ir jautājums par to, kā mainās biznesa augstskolu mērķis? Kādu vērtību augstskolas dod studentiem viņu nākotnes karjerai apstākļos, kad mākslīgais intelekts spēs paveikt to pašu darbu ātrāk un lētāk? Kā mākslīgais intelekts ietekmēs darba tirgu? Kādas prasmes sagaida darba devēji no biznesa augstskolu absolventiem? Kas ir tas, kas joprojām paliek un paliks cilvēka ziņā?

Šobrīd jautājumu ir vairāk kā atbilžu, un visi esam procesā, ko dēvējam par "mācīties darot". Biznesa augstskolas izstrādā savas mākslīgā intelekta lietošanas vadlīnijas studiju procesā, rekomendācijas studentiem, pārskata vērtēšanas metodes un strādā pie tā, lai efektīvi izmantotu mākslīgo intelektu kā resursu gan administratīvajā, gan mācību darbā. Turība ir uz vienas lapas ar pasaules biznesa izglītības veidotājiem un sniedzējiem.

Biznesa augstskola Turība Eiropas vadības attīstības fondam pievienojās 2018. gadā. Šobrīd Turības uzņēmējdarbības vadības programmas iziet starptautiskās akreditācijas procesu, lai pievienotos pasaulē atzītajām universitātēm un to programmām.
EFMD ir starptautiska bezpeļņas asociācija, Eiropas lielākā tīkla asociācija vadības attīstības jomā, tai ir vairāk nekā 890 dalīborganizācijas no akadēmiskajām aprindām, biznesa, sabiedrisko pakalpojumu un konsultāciju 88 valstīs.

EFMD pārvalda EFMD kvalitātes uzlabošanas sistēmu (EQUIS), kas ir viena no vadošajām starptautiskajām vadības un biznesa administrācijas augstākās izglītības iestāžu kvalitātes novērtēšanas, uzlabošanas un akreditācijas sistēmām.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!