Jaunumi

13.08.2021

Turpmāk Latvijā tikai izglītoti grāmatveži

No 2021. gada 1. jūlija Valsts ieņēmumu dienests ārpakalpojuma grāmatvežiem izsniedz licences. Līdz ar to, pārejas noteikumi paredz, ka visiem grāmatvežiem, kuri turpmāk vēlēsies sniegt ārpakalpojumu, licence ir jāsaņem līdz 2023. gada 1. jūlijam, līdz tam, grāmatveži varēs sniegt pakalpojumus kā līdz šim.

„Divi svarīgi ieguvumi: uzņēmējiem būs lielāka drošības sajūta un kvalitatīvāks pakalpojums, bet grāmatvežiem – augstāka kompetence, izaugsme un kopumā sakārtotāks darba lauks. Dažu gadu laikā Latvijā paliks tikai zinošākie un kompetentākie grāmatveži” atzīst Biznesa augstskolas Turība Talsu filiāles lektore, SIA „Finanšu un juridiskie risinājumi” Valdes locekle, Daiga Vētra.

Šobrīd daļa grāmatvežu strādā, pabeiguši kursus. Turpmāk šiem grāmatvežiem ir jāiegūst atbilstoša izglītība (ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija grāmatvedības, ekonomikas, vadības vai finanšu jomā), un praktizējoša grāmatveža pieredze grāmatvedības jomā vismaz trīs gadi. Var arī turpināt darbu uzņēmumā, kurš ieguvis attiecīgu licenci, kā algotam darbiniekam. Tie grāmatveži, kuri uzsāks mācības, licence jāiegūst līdz 2025. gada 1. jūlijam.

Strauji attīstās digitālais laikmets, tas ietekmē arī grāmatvedības sfēru. Šobrīd praksē tiek ieviestas jaunas datorprogrammas, kuras ļaus grāmatvežiem darbu veikt elektroniskā formā.

Biznesa augstskolas Turība „Finanses un grāmatvedība” studiju programmas pasniedzēja un Z/S “Emužas” galvenā grāmatvede Ilona Varņecka mudina: „Vajadzīgo izglītību un modernas praktiskās zināšanas ir iespēja apgūt pie mums Biznesa augstskolā Turība”.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!