Jaunumi

31.01.2023

Tūrisma fakultātes studenti pēta dažādas Eiropas valstis ar ERASMUS+ projekta palīdzību

No 25.līdz 27.janvārim Biznesa augstskolā Turībā viesojās pasniedzēji no Ungārijas, Slovākijas un Čehijas, kas jau otro gadu sadarbojās un kopīgiem spēkiem realizē ERASMUS+ projektu tūrisma jomā. Šoreiz pasniedzēji tikās, lai pārrunātu projekta ieviešanu un arī gan klātienē, gan tiešsaistē uzklausītu studentu prezentācijas, kuras tūrisma fakultāšu studenti no 5 dažādām augstskolām veidoja viens par otra valsti un kultūru.

“Šīs sadarbības ietvaros pasniedzēji izmēģina dažādas interesantas darba metodes ar studentiem. Piemēram - studenti mentoru uzraudzībā veidoja biznesa plānu un izstrādāja mājas lapu savai sapņu viesnīcai. Cita kursa ietvaros studentu grupas pētīja sadarbības partneru valsti – tās kultūru, tradīcijas, ieražas un citus aspektus. Visas šīs aktivitātes notiek 5 partnervalstīs un katra posma noslēgumā studenti satiekas tiešsaistē, lai prezentētu savas izpētes rezultātus.

“Tūrisma studijas ir jārealizē mācību procesā iekļaujot starptautisku dimensiju. Ne visi mūsu studenti ir gatavi doties, piemēram, apmaiņas programmā studēt uz ārvalstīm, bet ar šādu projektu un šādām darba metodēm mēs varam dot starptautisku pieredzi arī tiem studentiem, kam kaut kādu apstākļu dēļ nav iespēja piedalītie ilgtermiņa mobilitātes. Ar šī projekta palīdzību mēs izaicinām studentus veidot pētījumus, apgūt tāds praktiskas iemaņas kā mājas lapas veidošana un sniedzam iespēju attīstīt savas starpkultūru un prezentācijas prasmes gatavojot un prezentējot savus darbus starptautiskai lektoru un studentu komandai. Izmantojot mūsdienīgus risinājumus un metodes students var pat no savām mājām iesaistīties starptautiskās aktivitātēs un gūt starpkultūru pieredzi”, stāts projekta vadītāja Kristīne Neimane.

2021.gada novembrī Biznesa augstskola Turība ar partneraugstskolām no Slovākijas, Ungārijas, Čehijas un Itālijas uzsāka ERASMUS+ Stratēģiskās partnerības projektu TRAIN-e-HOTEL realizāciju. Ar šī projekta realizāciju partneri vēlas uzlabot tūrisma nozares student profesionālās un starpnozaru kompetences. Projektu vada Filozofa Konstantīna Universitāte Nitrā (Slovākija), projektā piedalās Silēzijas Universitāte Opavā (Čehija), Biznesa augstskola Turība (Latvija), Pannonia Universitāte (Ungārija), Salento Universitāte (Itālija).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma. Projekta numurs: 2021-1-SK01-KA220-HED-000023291


Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!