Jaunumi

07.02.2023

Tūrisma eksperti: Padziļināta tūrisma galamērķa izpēte palīdzēs nodrošināt drošu ceļošanu

Tūrisma nozares eksperti, diskutējot viedokļu ringā “Kā ceļot droši – atbildīgs tūrisma bizness” par tūristu pieprasījumu, problēmām un tirgus aktualitāti, atzina, ka pirms došanās ceļojumā ir nepieciešama galamērķa padziļināta izpēte, kā arī bezrūpīgai ceļošanai ir jāizmanto tūrisma operatorus un aģentus, kas pilnībā izplānos ceļojumu, paredzēs riskus un problēmu gadījumā uzņemsies atbildību un palīdzēs tās risināt.

“Ikvienam ir vēlme ceļot un iegūt jaunas pieredzēs kādā citā valstī, taču ir arī jāizprot iespējamie riski un sekas, ko neapdomīga ceļojumu plānošana paredz. Pirms došanās uz kādu citu valsti vai kultūru ir svarīgi veikt padziļinātu izpēti par šīs vietas kultūru, jurisdikciju, paražām un citām raksturīgām iezīmēm, jo sīkāk tiks izpētīta vietējā kultūra, jo mazāka iespēja iekļūt domstarpībās attiecīgajā valstī,” skaidro Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.

Latvijas kongresu biroja vadītāja Irēna Riekstiņa piebilst, ka svarīgs aspekts drošai un bezrūpīgai ceļošanai ir uzticēt ceļojuma plānošanu un koordinēšanu tūrisma pakalpojumu organizatoriem, jo tie pārzina galamērķi, sniedz dažādus piedāvājumus atpūtai un palīdz nodrošināt ar ceļošanu saistītos faktorus kā, piemēram, apdrošināšanas polisi, dzīvošanu un ēdināšanu, transportu un nokļūšanu galamērķī, kā arī uzņemas atbildību par sniegto pakalpojumu un to izpildi līdz ceļojuma beigām.

Diskusijā Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke akcentēja, ka mūsdienīga tendence cilvēkiem ir domāt, ka paši spēs atrast vislabākos un izdevīgākos piedāvājumus ceļošanai, jo bieži neuzticas vai uzskata, ka ceļojumu operatori prasa pārāk lielu summu par šo pakalpojumu. Ir jāsaprot, ka, iespējams, pašam atrast dzīvošanu un nopirkt biļetes var būt lētāk, taču risks pastāv uzķerties uz krāpniekiem, iekļūt dažādās juridiskās problēmās ar dokumentiem vai kā citādi izbojāt savu atvaļinājuma laiku, mēģinot ietaupīt.

Savukārt Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes locekle Anta Jokste pauda, ka pareiza tūrisma operatora izvēle ir būtiski svarīga, jo ir viegli uzķerties uz vilinošiem piedāvājumiem, kas beigās var būt krāpnieciska shēma, uz kuru patērētājs iekrīt. Latvijā ir izveidota Tūrisma operatoru un aģentu datu bāze, kuras dalībnieki ir saņēmuši speciālo atļauju (licenci) kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai, kas sniedz patērētājam noteiktu drošības sajūtu un problēmu gadījumā ir iespēja saukt pakalpojumu sniedzēju pie atbildības.

Diskusija-viedokļu rings notika Starptautiskās tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros un to rīkoja Biznesa augstskola Turība, kurā ir vienīgā tūrisma fakultāte Latvijā, kas piedāvā dažādas ar tūrismu saistītas programmas un specializācijas, radot jaunus šīs nozares specialistus darba tirgū. 2022.gadā tūrisma maģistru un bakalauru studiju programmām atkārtoti tika piešķirts prestižā ANO Pasaules tūrisma organizācijas TedQual sertifikāts, kas ir pasaules mēroga tūrisma izglītības standarts. Tas apliecina, ka Turības tūrisma izglītības programmas spēj konkurēt un ir vienā līmenī ar augstskolām no Kanādas, Austrijas, Spānijas un citām prestižām augstskolām, kurās pasaules studenti izvēlas kā savu tūrisma izglītības galamērķi.

Diskusijas “Kā ceļot droši – atbildīgs tūrisma bizness” ieraksts pieejams Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!