Jaunumi

02.02.2023

Tūrisma eksperti diskutēs par atbildīgu tūrisma biznesu un drošu ceļošanu

Rīt, 3.februārī, plkst. 14.00-15.00 Starptautiskā tūrisma izstādē Balttour Biznesa augstskola Turība rīkos tūrisma nozares ekspertu viedokļu ringu ”Atbildīgs tūrisma bizness - kā ceļot droši”, lai diskutētu, kā pandēmija izmainījusi tūristu uzvedību un pieprasījumu, kādi šobrīd ir novērojami ar ceļošanu saistīti riski un kāda ir tūrisma aģentu un operatoru nozīme iedzīvotāju bezrūpīgai ceļošanai.

Diskusijā-viedokļu ringā piedalīsies:

  • Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš,
  • Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes locekle Anta Jokste,
  • Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke,
  • Latvijas kongresu biroja vadītāja Irēna Riekstiņa.

Ekspertu diskusiju interesenti varēs vērot gan klātienē izstādē Balttour Ķīpsalā, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas stendā (ALTA), gan tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā. Diskusiju vadīs Haralds Burkovskis.

“Mainoties tūristu paradumiem, tūrisma pakalpojumu pieejamībai arvien biežāk cilvēki izvēlas paši pildīt ceļojuma organizatora funkcijas. Tomēr ceļošana ir saistīta arī ar dažāda veida riskiem, paredzot tūrista atrašanos citās valstīs. Ceļojot visām iesaistītajām pusēm ir jāuzņemas sava daļa atbildības droša ceļojuma norises nodrošināšanai. Diemžēl prakse rāda, ka tūristi ne vienmēr apzinās riskus, kādi ir saistīti ar ceļošanu, un ir situācijas, kurās Latvija kā valsts nevar palīdzēt vai palīdzības nodrošināšanas iespējas ir ierobežotas,“ skaidro Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.

Lai gan viena no tēzēm, kura ir bijusi bieži izplatīta pandēmijas laikā, ir bijusi par neatgriezeniskām izmaiņām tūristu uzvedībā un pieprasījumā, tūrisma aģentu un operatoru lomu gan Latvija, gan pasaulē saglabājas vai pat atkal iegūst jaunu nozīmi. Tūrisma pakalpojumu organizatori (aģenti un operatori) daudz biežāk tiek uztverti kā drošības garanti nevainojamai ceļošanas pieredzei. Risku mazināšana vai izslēgšana, saņemot ceļojumu organizatoru pakalpojumus, tiek novērtēta, un tūristi ir gatavi maksāt par bezrūpīgu ceļošanu.

Līdzīgi kā ar citām nozarēm, arī tūrisma pakalpojumu nodrošināšana saistās ar izmaksām, bet vienlaikus dod iespēju prasīt atbilstošu, kvalitatīvu pakalpojumu. “Nereti šis tiek pārprasts un tūrisma organizatoriem ir nepieciešams izglītot klientus. Tas ļauj tūrisma pakalpojumu sniedzējiem pozicionēt sevi kā ekspertiem, piedāvājot klientiem ne tikai pašu pakalpojumu, bet zināšanas par galamērķiem, piemērotākajiem risinājumiem ceļojumu organizēšanā, sasniedzot nozīmīgāko mērķi – vēlamās ceļošanas pieredzes gūšanu,” atzīst Ē.Lingebērziņš.

Biznesa augstskolā Turībā ir vienīgā tūrisma fakultāte Latvijā, kas piedāvā dažādas ar tūrismu saistītas programmas un specializācijas, radot jaunus šīs nozares specialistus darba tirgū. 2022.gadā tūrisma maģistru un bakalauru studiju programmām atkārtoti tika piešķirts prestižā ANO Pasaules tūrisma organizācijas TedQual sertifikāts, kas ir pasaules mēroga tūrisma izglītības standarts. Tas apliecina, ka Turības tūrisma izglītības programmas spēj konkurēt un ir vienā līmenī ar augstskolām no Kanādas, Austrijas, Spānijas un citām prestižām augstskolām, kurās pasaules studenti izvēlas kā savu tūrisma izglītības galamērķi.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!