Jaunumi

06.06.2022

Turību absolvēs pirmie studenti IT, biznesa loģistikas un finanšu vadības programmās

Sākoties izlaidumu laikam, šogad Biznesa augstskolā Turība pēc sava kvalifikācijas diploma soļos arī pirmie Informācijas tehnoloģijas (IT), Biznesa loģistikas un Starptautiskās finanšu vadības programmu absolventi, kuri savas jauniegūtās zināšanas varēs pielietot darba tirgū un dalīties savā studiju pieredzē arī ar citiem studentiem.

Biznesa augstskola Turība izstrādā savas studiju programmas, attiecīgi tās pielāgojot jaunākajām pasaules tendencēm, lai pabeidzot augstskolu veidotos daudzpusīgs, zinošs un pieredzējis šīs nozares speciālists, kurš ir gatavs sākt savas turpmākās karjeras gaitas.

Biznesa loģistikas vadības un Starptautiskās finanšu vadības programmas ir izstrādātas, lai absolvents būtu kompetents biznesa un finanšu tirgus niansēs un spētu rast risinājumu kā arī vajadzības gadījumā novērst radušās problēmas ar šo nozaru mūžīgi mainīgo tempu globālā un lokālā skalā.

Biznesa augstskolas Turība Komercdarbības katedras vadītāja Rosita Zvirgzdiņa uzsver: “Biznesa loģistikas un Starptautisko finanšu vadība programmu pamats ir iegūt vispārīgas zināšanas loģistikā, uzņēmējdarbībā un finanšu sfērā, kuras tālāk var papildināt maģistru vai doktoru studiju programmās. Attiecīgi maģistru un doktoru studiju programmas students tiek apmācīts risināt šo nozaru problēmas un specifiku jau no vadītāja skatupunkta, kas pēc studiju beigšanas izveidos augsti kvalificētu un pieredzes bagātu speciālistu. Programmas ir vērstas uz profesionālismu un praksi reālajā darba vidē, kurā 90% no studentiem nozarē strādā jau studiju laikā, līdz ar to veidojas bagātīga zināšanu un iemaņu bagāža, kur noderēs turpinot savu karjeru pēc studiju beigšanas. Šis darba tirgus ir plašs, un tajā ir nepieciešams kvalificēts un pieredzējis darbaspēks, kurš veidos šīs nozares attīstību Latvijā un pasaulē.”

Pēc studiju programmu absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālajā maģistru studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

IT studiju programma darba tirgū kļūst aizvien pieprasītāka, tādēļ Biznesa augstskola Turība sniedz iespēju iegūt programmētāja, programmēšanas inženiera kvalifikāciju un prakses iespējas starptautiskos IKT nozares uzņēmumos.

“Biznesa augstskola Turība ”Datorsistēmas” studiju programmās uzsvars tiek likts uz programmēšanas valodām, kurām kā pamats ir Java programmēšanas valoda, C# programmēšanas valoda un Python programmēšanas valoda, kas ļauj nodrošināt mūsdienīgas spējas Informācijas tehnoloģijās. Studiju laikā iegūstot praktisku pieredzi dodoties praksē uz IKT vadošajiem uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. Turklāt studenti jau prakses laikā spēj integrēties ar darba vidi piedaloties dažādos Latvijas mēroga IKT projektos.

Izaugsmes spējas ar virtuālās realitātes un mākslīgā intelekta kombināciju ir tuvā nākotne.”, norāda Biznesa augstskola Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša.

IT studenti pēc 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Datorsistēmas” absolvēšanas var turpināt studijas profesionālā bakalaura studiju programmā “Datorsistēmas” 3.studiju gadā. Bakalaura līmeņa studiju programmā studenti tiek sagatavoti veikt zinātnisko pētniecību, kas tiek balstīta uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju, mākslīgo intelektu, lietu internetu, virtuālo realitāti. Studenti tiek sagatavoti tam, lai varētu turpināt studijas tālāk jau profesionālā maģistra līmenī, kurās studentiem paplašinās IT redzesloks nozarē ar jau daudz lielāku tvērienu un praktisko pieredzi, vidē, kas mūžīgi attīstās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!