Jaunumi

19.04.2023

Turības zinātniskajā konferencē spriedīs par pārmaiņām drošības ekosistēmā

19. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisināsies 24. Starptautiskā zinātniskā konference “Pārmaiņas – ilgtspējīgas sabiedrības pamats”, kurā Latvijas un ārvalstu drošības nozares eksperti uzstāsies par ilgtspējīgas drošības priekšnoteikumiem un globālajām pārmaiņām drošības ekosistēmā, bet ekspertu diskusijā spriedīs par Latvijas drošības nākotnes izaicinājumiem.

Zinātnisko konferenci varēs vērot tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Mūsdienu dinamiskā biznesa un sabiedrības procesu vidē arī tiesību un drošības nozares nedrīkst pasīvi noskatīties uz apkārtējo apstākļu izmaiņām, kuras pēdējos gados ir bijušas īpaši būtiskas. Tiesību institūtiem un drošības risinājumiem ir jāspēj tikt galā ar arvien jauniem izaicinājumiem, kur vakardienas risinājumi vairs neder šodienai, nemaz nerunājot par rītdienas vajadzībām. Risinājumiem jābūt apsteidzošiem – un tādēļ ir nepieciešamība diskutēt jau rītdienas risinājumiem.

Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs uzsver: “Mūsdienu dinamiskā un mainīgā sabiedrības procesu vidē pats svarīgākais ir nestāvēt malā un pasīvi nenoskatīties kā pasaule mainās pati un maina mūs. Mums jāpiedalās jaunās pasaules kārtības veidošanā gan mūsu labākas nākotnes vārdā, gan Latvijas pastāvēšanas dēļ. Mums ir pienācīgi jānovērtē esošā situācija un jāpieņem atbilstošākie lēmumi Latvijas virzībai nākotnē. Diskutēsim konferencē par Latvijas drošību un mūsu dalību jaunās pasaules arhitektūrā.”

“ Jau gadu esam dzīvojuši laikā, kad visa Eiropa un pasaule spiesta atcerēties 2. pasaules kara ietekmi uz cilvēka dzīvei nozīmīgām pamatvērtībām – pārtika, mājvieta, miera sajūta, drošība, attīstība u.c. Pārdomāti un zinātniskā vidē izvērtēti valsts, iedzīvotāju un mantas drošības riski un to novēršanas faktori ļaus iedzīvotājiem potenciāli justies drošākiem un ar lielāku atdevi iesaistīties valsts attīstībā” atzīst I.Krievs.

Zinātnisko konferenci atklās Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs un Latvijas Republikas ģenerālprokurors Juris Stukāns, kurš akcentēs prokuratūras lomu un tās izaicinājumus Ukrainas kara kontekstā. Savukārt ar Latvijas ilgtspējīgas drošības priekšnoteikumiem konferences dalībniekus iepazīstinās NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts. Bet rezerves pulkvežleitnants, Ukrainas Poltavas rajona teritoriālo spēku pašaizsardzības bataljona štāba priekšnieka vietnieks Valdis Jurgelāns uzstāsies par civilās aizsardzības krīzēm pārvaldības sistēmā.

Zinātniskajā konferencē piedalīsies ārvalstu eksperti - Dr. iur., profesors Raimundas Kalesnykas no Lietuvas Kazimieras Simonavicius universitātes, lai dalītos ar sava pētījuma atziņām par visaptverošu un daudzdimensionālu pieeju cilvēktiesību aizsardzībai, kā arī scenāriju Eiropas ekodrošības nākotnei. Savukārt profesors no Dānijas Dr.iur Eugene Eteris iepazīstinās ar savu redzējumu par tēmu “Drošība un tiesiskā kārtība: ilgtspējīgas uzņēmējdarbības priekšnoteikumi”.

Zinātniskās konferences ietvaros notiks paneļdiskusija ‘’Latvijas drošības garants: realitāte un nākotnes izaicinājumi’’, kurā piedalīsies LR Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina un rezerves pulkvežleitnants Valdis Jurgelāns.

Konferences otrajā daļā notiks darbs sešās paralēlās sekcijās šādās tēmās “Tiesības un drošība”, “Tūrisms un izglītība”, “Uzņēmējdarbības vadība”, Informāciju tehnoloģijas un komunikācija”, “Ilgtspējīga sabiedrība un bizness”, kā arī “Studentu sekcija”.

Konferences programma ir apskatāma šeit.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!